2. Division B
Russia
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 60 teams
- Players: 1603
- Foreigners: 14 Players 0.9%
- ø-Market value: €5k
- ø-Age: 22.0
Info
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
Games of Matchday 6 2. Division B 2024
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat Apr 27, 2024 3:00 PM | ||||||
SKS | 1:2 | Rost 2 | ||||
Legion | 0:0 | Biolog | ||||
Forte | 4:0 | Din2M | ||||
Nazran | 2:0 | DinStv | ||||
Druzhb | 1:2 | Pobeda | ||||
Sun Apr 28, 2024 2:00 PM | ||||||
Al-2 V | 1:2 | Kuban | ||||
Sat May 11, 2024 2:00 PM | ||||||
D.(eL) | 0:2 | Sprtk2 | ||||
Sun May 12, 2024 5:00 AM | ||||||
DinVl | 0:0 | Khimki | ||||
SKA-2 | 0:0 | Zenit | ||||
Sun May 12, 2024 7:00 AM | ||||||
SYS | 2:1 | Salyut | ||||
Sun May 12, 2024 12:00 PM | ||||||
Strogi | 1:2 | KMPST | ||||
Sun May 12, 2024 1:00 PM | ||||||
Cherta | 2:1 | FC Irk | ||||
Ryazan | 4:0 | Kolomn | ||||
Tver | 0:1 | Dynamo | ||||
Sun May 12, 2024 2:00 PM | ||||||
Enisey | 2:1 | Zv.SPb | ||||
Znamya | 4:2 | R-M M | ||||
FK Ore | 2:1 | Tula-2 | ||||
D.Vlgd | 0:0 | Saturn | ||||
Sun May 12, 2024 3:00 PM | ||||||
Kvant | 0:3 | SpTa | ||||
T.Vlad | 1:0 | Zenit2 | ||||
Sun May 12, 2024 4:00 PM | ||||||
B-BFU | 1:0 | Luki-E | ||||
Sat May 18, 2024 10:00 AM | ||||||
Ural 2 | 1:1 | Sokol | ||||
Sat May 18, 2024 12:30 PM | ||||||
Akr-2 | 0:3 | Volna | ||||
Sat May 18, 2024 1:00 PM | ||||||
Dinamo | 3:1 | Nosta | ||||
Sat May 18, 2024 2:00 PM | ||||||
Rubin | 1:1 | Dinamo | ||||
Uralet | 0:1 | Amkar | ||||
FK Ore | 1:1 | Lada | ||||
Sun May 19, 2024 12:00 PM | ||||||
Krylya | 2:2 | Pari 2 |
Table 2. Division B
# | Club | W | D | L | Goals | +/- | Pts | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Astrakhan | 5 | 4 | 1 | 0 | 7:1 | 6 | 16 | |
2 | FK Rostov 2 | 5 | 4 | 0 | 1 | 15:5 | 10 | 12 | |
3 | Din. Stavropol | 6 | 2 | 2 | 2 | 6:8 | -2 | 11 | |
4 | Forte Taganrog | 4 | 2 | 1 | 1 | 11:6 | 5 | 10 | |
5 | Legion | 5 | 3 | 1 | 1 | 6:3 | 3 | 10 | |
6 | Stroitel | 4 | 3 | 0 | 1 | 7:4 | 3 | 9 | |
7 | Kuban Holding | 6 | 2 | 2 | 2 | 8:8 | 0 | 8 | |
8 | P. Khasavyurt | 5 | 1 | 3 | 1 | 7:7 | 0 | 8 | |
9 | Biolog | 4 | 1 | 2 | 1 | 6:6 | 0 | 8 | |
10 | Angusht Nazran | 6 | 1 | 4 | 1 | 6:6 | 0 | 7 | |
11 | Druzhba Maikop | 6 | 2 | 0 | 4 | 7:9 | -2 | 7 | |
12 | Spartak Nalchik | 4 | 1 | 2 | 1 | 7:7 | 0 | 6 | |
13 | Nart Cherkessk | 5 | 0 | 3 | 2 | 4:9 | -5 | 3 | |
14 | D-2 Makhachkala | 5 | 0 | 2 | 3 | 4:11 | -7 | 2 | |
15 | Alania-2 V. | 6 | 0 | 1 | 5 | 7:18 | -11 | 1 |
Table 2. Division B
# | Club | W | D | L | Goals | +/- | Pts | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Baltika-BFU | 6 | 5 | 1 | 0 | 16:4 | 12 | 16 | |
2 | Spartak 2 | 6 | 4 | 2 | 0 | 11:3 | 8 | 14 | |
3 | Dynamo 2 | 6 | 4 | 1 | 1 | 13:4 | 9 | 13 | |
4 | Torpedo Vlad. | 6 | 4 | 0 | 2 | 13:7 | 6 | 12 | |
5 | Rodina-M Moscow | 6 | 3 | 2 | 1 | 11:7 | 4 | 11 | |
6 | Chertanovo | 6 | 3 | 2 | 1 | 10:8 | 2 | 11 | |
7 | Znamya Truda | 6 | 3 | 2 | 1 | 10:10 | 0 | 11 | |
8 | Dinamo-Vologda | 6 | 2 | 3 | 1 | 6:3 | 3 | 9 | |
9 | Zenit 2 S-Pb | 6 | 3 | 0 | 3 | 8:6 | 2 | 9 | |
10 | Saturn | 5 | 2 | 1 | 2 | 4:8 | -4 | 7 | |
11 | DinSPb | 6 | 2 | 0 | 4 | 7:9 | -2 | 6 | |
12 | FC Tver | 6 | 1 | 1 | 4 | 7:12 | -5 | 4 | |
13 | Energia V. Luki | 6 | 1 | 1 | 4 | 3:10 | -7 | 4 | |
14 | Enisey 2 | 6 | 1 | 0 | 5 | 3:12 | -9 | 3 | |
15 | Zvezda S-Pb | 6 | 0 | 1 | 5 | 3:12 | -9 | 1 | |
16 | Irkutsk | 5 | 0 | 1 | 4 | 3:13 | -10 | 1 |
Table 2. Division B
# | Club | W | D | L | Goals | +/- | Pts | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Composite PP | 6 | 6 | 0 | 0 | 15:8 | 7 | 18 | |
2 | Khimki 2 | 6 | 4 | 2 | 0 | 7:3 | 4 | 14 | |
3 | Arsenal-2 Tula | 6 | 4 | 0 | 2 | 12:6 | 6 | 12 | |
4 | FK Ryazan | 6 | 3 | 1 | 2 | 9:5 | 4 | 10 | |
5 | Spartak Tambov | 6 | 3 | 1 | 2 | 10:7 | 3 | 10 | |
6 | Kosmos Dolgopr. | 5 | 3 | 1 | 1 | 8:5 | 3 | 10 | |
7 | Dinamo Vlad. | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:5 | 2 | 10 | |
8 | Orel | 6 | 3 | 0 | 3 | 7:7 | 0 | 9 | |
9 | Sakhalin | 5 | 3 | 0 | 2 | 5:5 | 0 | 9 | |
10 | Strogino Moscow | 5 | 2 | 0 | 3 | 11:8 | 3 | 6 | |
11 | Zenit Penza | 6 | 1 | 3 | 2 | 5:5 | 0 | 6 | |
12 | SKA Khabarovsk2 | 6 | 1 | 1 | 4 | 7:8 | -1 | 4 | |
13 | Salyut Belgorod | 6 | 0 | 2 | 4 | 5:12 | -7 | 2 | |
14 | Kolomna | 5 | 0 | 0 | 5 | 2:13 | -11 | 0 | |
15 | Kvant Obninsk | 5 | 0 | 0 | 5 | 3:16 | -13 | 0 |
Table 2. Division B
# | Club | W | D | L | Goals | +/- | Pts | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Kirov | 6 | 5 | 1 | 0 | 15:5 | 10 | 16 | |
2 | Amkar Perm | 6 | 5 | 0 | 1 | 10:3 | 7 | 15 | |
3 | Rubin 2 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9:4 | 5 | 13 | |
4 | Sokol Kazan | 6 | 3 | 3 | 0 | 8:5 | 3 | 12 | |
5 | Ural 2 | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:5 | 4 | 11 | |
6 | KS 2 Samara | 6 | 1 | 5 | 0 | 7:6 | 1 | 8 | |
7 | Orenburg-2 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5:8 | -3 | 7 | |
8 | Pari NN 2 | 6 | 1 | 3 | 2 | 7:8 | -1 | 6 | |
9 | Dinamo Barnaul | 6 | 1 | 3 | 2 | 8:12 | -4 | 6 | |
10 | Uralets-TS | 6 | 1 | 2 | 3 | 7:10 | -3 | 5 | |
11 | Lada Togliatti | 6 | 1 | 2 | 3 | 4:8 | -4 | 5 | |
12 | Volna Kovernino | 6 | 1 | 1 | 4 | 6:9 | -3 | 4 | |
13 | Nosta | 6 | 1 | 0 | 5 | 7:11 | -4 | 3 | |
14 | Akron-2 | 6 | 1 | 0 | 5 | 4:12 | -8 | 3 |