2. Liga
Austria
League level:
Second Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 457
- Foreigners: 135 Players 29.5%
- ø-Market value: €186k
- ø-Age: 23.5
Complete 2. Liga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/27/187:00 PM | ||||||
(9.) Vorwärts Steyr | 1:1 | SV Ried (7.) | ||||
7:10 PM | ||||||
(2.) SV Kapfenberg | 3:0 | Young Violets (15.) | ||||
(13.) Wiener Neustadt | 0:2 | Blau Weiss Linz (4.) | ||||
(10.) A. Klagenfurt | 1:1 | A. Lustenau (8.) | ||||
(12.) SV Horn | 1:2 | FC Liefering (6.) | ||||
Sat 7/28/188:00 PM | ||||||
(1.) WSG Wattens | 6:1 | SV Lafnitz (16.) | ||||
Sun 7/29/1810:30 AM | ||||||
(11.) SKU Amstetten | 3:4 | FAC (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) Juniors OÖ | 0:3 | FC Wacker II (3.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/3/187:10 PM | ||||||
(3.) Blau Weiss Linz | 3:1 | A. Klagenfurt (12.) | ||||
(16.) SV Lafnitz | 1:2 | Juniors OÖ (9.) | ||||
(1.) FC Liefering | 4:0 | Vorwärts Steyr (14.) | ||||
(8.) Young Violets | 4:3 | SV Horn (15.) | ||||
8:20 PM | ||||||
(7.) FAC | 0:2 | SV Kapfenberg (2.) | ||||
Sat 8/4/184:30 PM | ||||||
(10.) A. Lustenau | 1:1 | Wiener Neustadt (13.) | ||||
Sun 8/5/1810:30 AM | ||||||
(5.) SV Ried | 2:1 | WSG Wattens (6.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(4.) FC Wacker II | 0:0 | SKU Amstetten (11.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/10/187:10 PM | ||||||
(1.) FC Liefering | 3:0 | Young Violets (11.) | ||||
(16.) SV Horn | 0:3 | A. Lustenau (5.) | ||||
(12.) SKU Amstetten | 1:1 | SV Lafnitz (14.) | ||||
Sat 8/11/181:00 PM | ||||||
(4.) SV Kapfenberg | 1:2 | SV Ried (3.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(7.) FC Wacker II | 1:3 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(6.) WSG Wattens | 1:1 | A. Klagenfurt (13.) | ||||
Sun 8/12/1810:30 AM | ||||||
(15.) Vorwärts Steyr | 0:2 | Wiener Neustadt (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Juniors OÖ | 2:2 | FAC (9.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/17/187:10 PM | ||||||
(10.) FAC | 0:2 | WSG Wattens (6.) | ||||
(4.) Blau Weiss Linz | 1:2 | SKU Amstetten (8.) | ||||
(9.) Wiener Neustadt | 0:0 | Young Violets (12.) | ||||
(1.) SV Ried | 3:0 | FC Liefering (3.) | ||||
(14.) A. Klagenfurt | 0:1 | FC Wacker II (7.) | ||||
Sat 8/18/184:30 PM | ||||||
(5.) A. Lustenau | 2:0 | Juniors OÖ (11.) | ||||
Sun 8/19/1810:30 AM | ||||||
(15.) SV Lafnitz | 0:2 | SV Horn (13.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(2.) SV Kapfenberg | 3:1 | Vorwärts Steyr (16.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/24/187:10 PM | ||||||
(13.) Young Violets | 1:3 | SV Lafnitz (12.) | ||||
(11.) FAC | 1:1 | A. Lustenau (5.) | ||||
(4.) FC Liefering | 0:0 | SV Kapfenberg (3.) | ||||
(15.) SV Horn | 1:2 | Vorwärts Steyr (14.) | ||||
(2.) WSG Wattens | 1:0 | Blau Weiss Linz (6.) | ||||
Sat 8/25/182:30 PM | ||||||
(8.) FC Wacker II | 1:3 | Wiener Neustadt (7.) | ||||
Sun 8/26/1810:30 AM | ||||||
(10.) SKU Amstetten | 1:1 | SV Ried (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Juniors OÖ | 2:1 | A. Klagenfurt (16.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/31/187:10 PM | ||||||
(12.) SV Lafnitz | 0:0 | FC Wacker II (9.) | ||||
(6.) Wiener Neustadt | 1:0 | Juniors OÖ (10.) | ||||
(1.) SV Ried | 3:0 | SV Horn (15.) | ||||
(14.) Vorwärts Steyr | 1:4 | SKU Amstetten (8.) | ||||
(2.) Blau Weiss Linz | 5:1 | FAC (13.) | ||||
(5.) SV Kapfenberg | 2:2 | WSG Wattens (4.) | ||||
Sat 9/1/184:30 PM | ||||||
(3.) A. Lustenau | 1:0 | FC Liefering (7.) | ||||
Sun 9/2/1810:30 AM | ||||||
(16.) A. Klagenfurt | 1:2 | Young Violets (11.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/14/187:10 PM | ||||||
(9.) Young Violets | 2:1 | Juniors OÖ (13.) | ||||
(12.) FAC | 1:0 | SV Ried (3.) | ||||
(11.) SV Lafnitz | 5:1 | SV Kapfenberg (6.) | ||||
(2.) WSG Wattens | 2:0 | Wiener Neustadt (7.) | ||||
(16.) SV Horn | 0:1 | A. Klagenfurt (14.) | ||||
(4.) FC Liefering | 1:0 | SKU Amstetten (10.) | ||||
Sat 9/15/182:30 PM | ||||||
(8.) FC Wacker II | 1:0 | Vorwärts Steyr (15.) | ||||
Sun 9/16/1810:30 AM | ||||||
(1.) Blau Weiss Linz | 1:0 | A. Lustenau (5.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/21/187:10 PM | ||||||
(10.) FC Wacker II | 0:1 | FAC (11.) | ||||
(4.) SV Ried | 1:2 | Young Violets (5.) | ||||
(16.) Vorwärts Steyr | 0:2 | WSG Wattens (2.) | ||||
(14.) A. Klagenfurt | 1:1 | Wiener Neustadt (7.) | ||||
(12.) SKU Amstetten | 1:2 | SV Horn (15.) | ||||
(9.) SV Kapfenberg | 0:2 | Blau Weiss Linz (1.) | ||||
Sat 9/22/184:30 PM | ||||||
(6.) A. Lustenau | 1:3 | SV Lafnitz (8.) | ||||
Sun 9/23/1810:30 AM | ||||||
(13.) Juniors OÖ | 0:3 | FC Liefering (3.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/28/187:10 PM | ||||||
(6.) Young Violets | 0:2 | SKU Amstetten (7.) | ||||
(15.) SV Horn | 2:2 | Juniors OÖ (14.) | ||||
(2.) WSG Wattens | 1:1 | FC Wacker II (10.) | ||||
(12.) FAC | 1:2 | A. Klagenfurt (13.) | ||||
(1.) Blau Weiss Linz | 2:1 | FC Liefering (4.) | ||||
(9.) SV Lafnitz | 0:0 | Vorwärts Steyr (16.) | ||||
Sat 9/29/184:30 PM | ||||||
(8.) A. Lustenau | 2:3 | SV Kapfenberg (5.) | ||||
Sun 9/30/1810:30 AM | ||||||
(11.) Wiener Neustadt | 0:3 | SV Ried (3.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/5/187:10 PM | ||||||
(11.) SKU Amstetten | 2:3 | Wiener Neustadt (8.) | ||||
(15.) SV Horn | 1:3 | FAC (9.) | ||||
(5.) FC Liefering | 1:2 | SV Lafnitz (7.) | ||||
(3.) SV Ried | 1:0 | FC Wacker II (12.) | ||||
(16.) Vorwärts Steyr | 1:5 | A. Lustenau (6.) | ||||
(4.) SV Kapfenberg | 3:1 | A. Klagenfurt (14.) | ||||
(10.) Young Violets | 1:2 | WSG Wattens (1.) | ||||
Sun 10/7/1810:30 AM | ||||||
(13.) Juniors OÖ | 3:2 | Blau Weiss Linz (2.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/19/187:10 PM | ||||||
(2.) Blau Weiss Linz | 1:1 | SV Horn (15.) | ||||
(14.) A. Klagenfurt | 2:2 | SKU Amstetten (11.) | ||||
(4.) A. Lustenau | 5:2 | Young Violets (12.) | ||||
(1.) WSG Wattens | 4:1 | Juniors OÖ (13.) | ||||
(5.) Wiener Neustadt | 2:1 | FC Liefering (7.) | ||||
(8.) SV Lafnitz | 0:0 | SV Ried (3.) | ||||
Sat 10/20/182:30 PM | ||||||
(9.) FC Wacker II | 3:0 | SV Kapfenberg (6.) | ||||
Sun 10/21/1810:30 AM | ||||||
(10.) FAC | 1:2 | Vorwärts Steyr (16.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/26/187:10 PM | ||||||
(11.) SKU Amstetten | 0:2 | WSG Wattens (1.) | ||||
(12.) Young Violets | 3:6 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
(15.) Vorwärts Steyr | 2:1 | Juniors OÖ (14.) | ||||
(16.) SV Horn | 1:1 | FC Wacker II (10.) | ||||
(7.) SV Lafnitz | 1:1 | A. Klagenfurt (13.) | ||||
Sat 10/27/182:30 PM | ||||||
(9.) FC Liefering | 1:3 | FAC (8.) | ||||
8:20 PM | ||||||
(4.) SV Kapfenberg | 2:0 | Wiener Neustadt (6.) | ||||
Sun 10/28/1810:30 AM | ||||||
(3.) SV Ried | 1:0 | A. Lustenau (5.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/2/187:10 PM | ||||||
(1.) WSG Wattens | 4:0 | FC Liefering (10.) | ||||
(2.) Blau Weiss Linz | 2:0 | Vorwärts Steyr (15.) | ||||
Sat 11/3/182:00 PM | ||||||
(8.) FAC | 0:0 | SV Lafnitz (7.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(14.) A. Klagenfurt | 0:0 | SV Ried (3.) | ||||
(9.) FC Wacker II | 0:0 | Young Violets (12.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(4.) A. Lustenau | 3:1 | SKU Amstetten (13.) | ||||
Sun 11/4/1810:30 AM | ||||||
(5.) Wiener Neustadt | 3:1 | SV Horn (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(11.) Juniors OÖ | 4:0 | SV Kapfenberg (6.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/9/187:10 PM | ||||||
(16.) SV Horn | 2:2 | SV Kapfenberg (6.) | ||||
(14.) SKU Amstetten | 2:3 | Juniors OÖ (11.) | ||||
(7.) FC Liefering | 4:1 | FC Wacker II (10.) | ||||
(9.) FAC | 0:0 | Young Violets (12.) | ||||
(8.) SV Lafnitz | 1:1 | Wiener Neustadt (5.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(3.) SV Ried | 1:3 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
Sat 11/10/182:30 PM | ||||||
(13.) Vorwärts Steyr | 2:1 | A. Klagenfurt (15.) | ||||
Sun 11/11/1810:30 AM | ||||||
(4.) A. Lustenau | 1:1 | WSG Wattens (1.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/23/187:10 PM | ||||||
(10.) FC Wacker II | 0:0 | A. Lustenau (5.) | ||||
(4.) SV Kapfenberg | 2:0 | SKU Amstetten (15.) | ||||
(11.) Young Violets | 4:2 | Vorwärts Steyr (14.) | ||||
Sat 11/24/182:30 PM | ||||||
(13.) A. Klagenfurt | 3:0 | FC Liefering (9.) | ||||
(2.) Blau Weiss Linz | 0:1 | SV Lafnitz (7.) | ||||
(1.) WSG Wattens | 1:0 | SV Horn (16.) | ||||
Sun 11/25/1810:30 AM | ||||||
(12.) Juniors OÖ | 0:1 | SV Ried (3.) | ||||
(6.) Wiener Neustadt | 0:0 | FAC (8.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/22/197:10 PM | ||||||
(8.) FAC | 2:0 | SKU Amstetten (15.) | ||||
(2.) Blau Weiss Linz | 0:2 | Wiener Neustadt (5.) | ||||
(11.) Young Violets | 1:3 | SV Kapfenberg (4.) | ||||
(9.) FC Liefering | 4:0 | SV Horn (16.) | ||||
Sat 2/23/192:30 PM | ||||||
(10.) FC Wacker II | 3:1 | Juniors OÖ (12.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(6.) A. Lustenau | 1:1 | A. Klagenfurt (13.) | ||||
Sun 2/24/1910:30 AM | ||||||
(3.) SV Ried | 1:1 | Vorwärts Steyr (14.) | ||||
Tue 3/5/197:10 PM | ||||||
(7.) SV Lafnitz | 1:1 | WSG Wattens (1.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/1/197:10 PM | ||||||
(16.) SV Horn | 2:1 | Young Violets (13.) | ||||
(1.) WSG Wattens | 0:3 | SV Ried (2.) | ||||
(5.) SV Kapfenberg | 0:1 | FAC (6.) | ||||
(14.) Vorwärts Steyr | 2:2 | FC Liefering (8.) | ||||
(15.) SKU Amstetten | 0:0 | FC Wacker II (10.) | ||||
Sat 3/2/192:30 PM | ||||||
(4.) Wiener Neustadt | 1:0 | A. Lustenau (7.) | ||||
(11.) Juniors OÖ | 2:1 | SV Lafnitz (9.) | ||||
Sun 3/3/1910:30 AM | ||||||
(12.) A. Klagenfurt | 5:0 | Blau Weiss Linz (3.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/8/197:10 PM | ||||||
(7.) FAC | 0:1 | Juniors OÖ (11.) | ||||
(13.) Young Violets | 1:1 | FC Liefering (9.) | ||||
(12.) A. Klagenfurt | 1:1 | WSG Wattens (1.) | ||||
(2.) SV Ried | 0:0 | SV Kapfenberg (5.) | ||||
(10.) SV Lafnitz | 0:1 | SKU Amstetten (14.) | ||||
Sat 3/9/192:30 PM | ||||||
(3.) Wiener Neustadt | 2:1 | Vorwärts Steyr (15.) | ||||
(4.) Blau Weiss Linz | 0:2 | FC Wacker II (8.) | ||||
Sun 3/10/1910:30 AM | ||||||
(6.) A. Lustenau | 2:1 | SV Horn (16.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/15/197:10 PM | ||||||
(10.) FC Liefering | 2:6 | SV Ried (2.) | ||||
(14.) SKU Amstetten | 2:0 | Blau Weiss Linz (4.) | ||||
(16.) SV Horn | 2:0 | SV Lafnitz (11.) | ||||
(7.) FC Wacker II | 2:2 | A. Klagenfurt (13.) | ||||
(12.) Young Violets | 3:1 | Wiener Neustadt (3.) | ||||
(8.) Juniors OÖ | 4:2 | A. Lustenau (6.) | ||||
Sun 3/17/1910:30 AM | ||||||
(1.) WSG Wattens | 5:1 | FAC (9.) | ||||
Tue 4/2/197:10 PM | ||||||
(15.) Vorwärts Steyr | 1:1 | SV Kapfenberg (5.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/29/197:10 PM | ||||||
(3.) Blau Weiss Linz | 1:1 | WSG Wattens (1.) | ||||
(12.) A. Klagenfurt | 2:0 | Juniors OÖ (11.) | ||||
(6.) SV Kapfenberg | 0:3 | FC Liefering (8.) | ||||
(15.) Vorwärts Steyr | 1:1 | SV Horn (16.) | ||||
(10.) SV Lafnitz | 2:0 | Young Violets (13.) | ||||
Sat 3/30/192:30 PM | ||||||
(4.) Wiener Neustadt | 1:2 | FC Wacker II (5.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(7.) A. Lustenau | 0:0 | FAC (9.) | ||||
Sun 3/31/1910:30 AM | ||||||
(2.) SV Ried | 2:0 | SKU Amstetten (14.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/5/197:10 PM | ||||||
(16.) SV Horn | 0:5 | SV Ried (2.) | ||||
(1.) WSG Wattens | 2:1 | SV Kapfenberg (7.) | ||||
(9.) FC Liefering | 1:2 | A. Lustenau (6.) | ||||
(10.) FAC | 0:2 | Blau Weiss Linz (3.) | ||||
(8.) Juniors OÖ | 2:1 | Wiener Neustadt (5.) | ||||
(14.) Young Violets | 1:1 | A. Klagenfurt (12.) | ||||
Sun 4/7/1910:30 AM | ||||||
(13.) SKU Amstetten | 4:0 | Vorwärts Steyr (15.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(4.) FC Wacker II | 1:0 | SV Lafnitz (11.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/197:10 PM | ||||||
(11.) A. Klagenfurt | 2:2 | SV Horn (15.) | ||||
(8.) SV Kapfenberg | 3:2 | SV Lafnitz (13.) | ||||
(6.) Wiener Neustadt | 0:0 | WSG Wattens (2.) | ||||
(12.) SKU Amstetten | 2:1 | FC Liefering (9.) | ||||
(7.) Juniors OÖ | 4:0 | Young Violets (14.) | ||||
(1.) SV Ried | 3:0 | FAC (10.) | ||||
Sat 4/13/194:30 PM | ||||||
(5.) A. Lustenau | 2:0 | Blau Weiss Linz (3.) | ||||
Sun 4/14/1910:30 AM | ||||||
(16.) Vorwärts Steyr | 3:4 | FC Wacker II (4.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/19/197:10 PM | ||||||
(5.) Blau Weiss Linz | 0:2 | SV Kapfenberg (6.) | ||||
(15.) SV Horn | 2:0 | SKU Amstetten (12.) | ||||
(9.) FC Liefering | 5:1 | Juniors OÖ (8.) | ||||
(11.) FAC | 2:2 | FC Wacker II (4.) | ||||
(13.) SV Lafnitz | 2:3 | A. Lustenau (3.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(14.) Young Violets | 3:3 | SV Ried (2.) | ||||
Sat 4/20/192:30 PM | ||||||
(7.) Wiener Neustadt | 1:3 | A. Klagenfurt (10.) | ||||
Sun 4/21/1910:30 AM | ||||||
(1.) WSG Wattens | 2:0 | Vorwärts Steyr (16.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/26/197:10 PM | ||||||
(16.) Vorwärts Steyr | 0:3 | SV Lafnitz (11.) | ||||
(10.) FC Liefering | 2:4 | Blau Weiss Linz (4.) | ||||
(13.) SKU Amstetten | 1:1 | Young Violets (14.) | ||||
(1.) SV Ried | 7:0 | Wiener Neustadt (8.) | ||||
(9.) A. Klagenfurt | 1:1 | FAC (12.) | ||||
(5.) SV Kapfenberg | 2:0 | A. Lustenau (6.) | ||||
(7.) Juniors OÖ | 6:1 | SV Horn (15.) | ||||
Sun 4/28/1910:30 AM | ||||||
(3.) FC Wacker II | 3:2 | WSG Wattens (2.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/3/197:10 PM | ||||||
(4.) FC Wacker II | 3:4 | SV Ried (1.) | ||||
(11.) FAC | 1:0 | SV Horn (15.) | ||||
(9.) A. Klagenfurt | 1:0 | SV Kapfenberg (7.) | ||||
(2.) WSG Wattens | 2:1 | Young Violets (14.) | ||||
(12.) SV Lafnitz | 2:3 | FC Liefering (10.) | ||||
Sat 5/4/192:30 PM | ||||||
(8.) Wiener Neustadt | 1:0 | SKU Amstetten (13.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(3.) A. Lustenau | 2:0 | Vorwärts Steyr (16.) | ||||
Sun 5/5/1910:30 AM | ||||||
(5.) Blau Weiss Linz | 0:2 | Juniors OÖ (6.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/10/196:00 PM | ||||||
(8.) Juniors OÖ | 1:2 | WSG Wattens (2.) | ||||
7:10 PM | ||||||
(4.) SV Kapfenberg | 4:1 | FC Wacker II (5.) | ||||
(15.) SV Horn | 3:0 | Blau Weiss Linz (7.) | ||||
(16.) Vorwärts Steyr | 3:2 | FAC (11.) | ||||
(14.) Young Violets | 2:5 | A. Lustenau (3.) | ||||
(10.) FC Liefering | 2:5 | Wiener Neustadt (6.) | ||||
Sat 5/11/192:30 PM | ||||||
(1.) SV Ried | 2:0 | SV Lafnitz (13.) | ||||
Sun 5/12/1910:30 AM | ||||||
(12.) SKU Amstetten | 3:1 | A. Klagenfurt (9.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/17/197:10 PM | ||||||
(10.) FAC | 3:0 | FC Liefering (11.) | ||||
(6.) FC Wacker II | 1:1 | SV Horn (15.) | ||||
(7.) Wiener Neustadt | 0:0 | SV Kapfenberg (4.) | ||||
(9.) A. Klagenfurt | 2:0 | SV Lafnitz (13.) | ||||
(8.) Blau Weiss Linz | 0:5 | Young Violets (14.) | ||||
(3.) A. Lustenau | 0:0 | SV Ried (1.) | ||||
(5.) Juniors OÖ | 4:1 | Vorwärts Steyr (16.) | ||||
Sun 5/19/1910:30 AM | ||||||
(2.) WSG Wattens | 3:1 | SKU Amstetten (12.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/24/197:10 PM | ||||||
(4.) SV Kapfenberg | 1:1 | Juniors OÖ (6.) | ||||
(11.) FC Liefering | 1:2 | WSG Wattens (1.) | ||||
(15.) SV Horn | 0:4 | Wiener Neustadt (5.) | ||||
(14.) SKU Amstetten | 2:3 | A. Lustenau (3.) | ||||
(13.) Young Violets | 2:1 | FC Wacker II (8.) | ||||
(12.) SV Lafnitz | 1:0 | FAC (10.) | ||||
Sun 5/26/1910:30 AM | ||||||
(16.) Vorwärts Steyr | 2:3 | Blau Weiss Linz (7.) | ||||
(2.) SV Ried | 1:1 | A. Klagenfurt (9.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/29/197:10 PM | ||||||
(1.) WSG Wattens | 1:0 | A. Lustenau (3.) | ||||
(9.) A. Klagenfurt | 2:1 | Vorwärts Steyr (16.) | ||||
(6.) Juniors OÖ | 1:5 | SKU Amstetten (12.) | ||||
(8.) Blau Weiss Linz | 0:1 | SV Ried (2.) | ||||
(4.) SV Kapfenberg | 3:0 | SV Horn (15.) | ||||
(5.) Wiener Neustadt | 2:2 | SV Lafnitz (13.) | ||||
(14.) Young Violets | 1:2 | FAC (10.) | ||||
(7.) FC Wacker II | 1:1 | FC Liefering (11.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/1/195:00 PM | ||||||
(14.) SV Lafnitz | 1:3 | Blau Weiss Linz (5.) | ||||
(16.) Vorwärts Steyr | 2:3 | Young Violets (13.) | ||||
(10.) FAC | 2:1 | Wiener Neustadt (6.) | ||||
(3.) A. Lustenau | 7:1 | FC Wacker II (9.) | ||||
(12.) FC Liefering | 1:1 | A. Klagenfurt (8.) | ||||
(15.) SV Horn | 1:3 | WSG Wattens (1.) | ||||
(2.) SV Ried | 3:1 | Juniors OÖ (7.) | ||||
(11.) SKU Amstetten | 3:0 | SV Kapfenberg (4.) |