Regional League Central
Austria
League level:
Third Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 390
- Foreigners: 98 Players 25.1%
- ø-Market value: €4k
- ø-Age: 23.9
Complete Regional League Central schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/1/146:30 PM | ||||||
(14.) Union Gurten | 1:3 | Vorwärts Steyr (3.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) Vöcklamarkt | 1:2 | ATSV Wolfsberg (4.) | ||||
(8.) SC Weiz | 2:2 | Allerheiligen (9.) | ||||
(6.) SC Kalsdorf | 1:0 | SV Lafnitz (13.) | ||||
(1.) Blau Weiss Linz | 4:0 | SV Wallern (16.) | ||||
(5.) Pasching/LASK | 1:0 | SAK Klagenfurt (12.) | ||||
(10.) A. Klagenfurt | 2:2 | UnionSt.Florian (7.) | ||||
Sun 8/3/146:00 PM | ||||||
(15.) Wolfsberg II | 2:5 | Sturm Graz II (2.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/8/146:00 PM | ||||||
(15.) Union Gurten | 0:1 | SC Weiz (6.) | ||||
(14.) SAK Klagenfurt | 2:4 | Vöcklamarkt (8.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Vorwärts Steyr | 2:0 | SV Lafnitz (16.) | ||||
(12.) UnionSt.Florian | 1:3 | Blau Weiss Linz (1.) | ||||
(10.) ATSV Wolfsberg | 0:2 | Wolfsberg II (9.) | ||||
(3.) Allerheiligen | 6:1 | Pasching/LASK (11.) | ||||
(13.) SV Wallern | 2:2 | SC Kalsdorf (5.) | ||||
Sun 8/10/144:00 PM | ||||||
(7.) Sturm Graz II | 1:2 | A. Klagenfurt (4.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 8/14/147:00 PM | ||||||
(4.) A. Klagenfurt | 2:0 | ATSV Wolfsberg (12.) | ||||
Fri 8/15/147:00 PM | ||||||
(2.) Blau Weiss Linz | 0:0 | Sturm Graz II (8.) | ||||
(5.) SC Kalsdorf | 2:0 | UnionSt.Florian (14.) | ||||
(11.) Vöcklamarkt | 0:2 | Allerheiligen (1.) | ||||
(3.) SC Weiz | 4:1 | Vorwärts Steyr (6.) | ||||
Sat 8/16/144:00 PM | ||||||
(10.) SV Lafnitz | 5:1 | SV Wallern (15.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Pasching/LASK | 2:2 | Union Gurten (13.) | ||||
Sun 8/17/146:00 PM | ||||||
(7.) Wolfsberg II | 3:2 | SAK Klagenfurt (16.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/22/146:00 PM | ||||||
(10.) Union Gurten | 2:1 | Vöcklamarkt (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(16.) SAK Klagenfurt | 0:4 | A. Klagenfurt (1.) | ||||
(14.) UnionSt.Florian | 0:0 | SV Lafnitz (9.) | ||||
(13.) ATSV Wolfsberg | 0:1 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
(3.) SC Weiz | 1:0 | Pasching/LASK (11.) | ||||
(7.) Allerheiligen | 1:4 | Wolfsberg II (4.) | ||||
Sat 8/23/146:00 PM | ||||||
(5.) Vorwärts Steyr | 1:0 | SV Wallern (15.) | ||||
Sun 8/24/144:00 PM | ||||||
(6.) Sturm Graz II | 5:3 | SC Kalsdorf (8.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/29/147:00 PM | ||||||
(1.) Blau Weiss Linz | 3:1 | SAK Klagenfurt (16.) | ||||
(6.) SC Kalsdorf | 3:0 | ATSV Wolfsberg (14.) | ||||
(13.) Vöcklamarkt | 0:2 | SC Weiz (3.) | ||||
(10.) SV Lafnitz | 0:1 | Sturm Graz II (5.) | ||||
(2.) A. Klagenfurt | 1:0 | Allerheiligen (8.) | ||||
Sat 8/30/145:00 PM | ||||||
(9.) Pasching/LASK | 1:1 | Vorwärts Steyr (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(12.) SV Wallern | 2:1 | UnionSt.Florian (15.) | ||||
Sun 8/31/144:00 PM | ||||||
(4.) Wolfsberg II | 2:0 | Union Gurten (11.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/5/146:00 PM | ||||||
(16.) SAK Klagenfurt | 0:0 | SC Kalsdorf (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) Vorwärts Steyr | 4:2 | UnionSt.Florian (15.) | ||||
(3.) SC Weiz | 1:1 | Wolfsberg II (5.) | ||||
(8.) Pasching/LASK | 4:1 | Vöcklamarkt (13.) | ||||
(14.) ATSV Wolfsberg | 2:4 | SV Lafnitz (10.) | ||||
(4.) Sturm Graz II | 6:1 | SV Wallern (12.) | ||||
Sat 9/6/144:00 PM | ||||||
(11.) Union Gurten | 2:2 | A. Klagenfurt (2.) | ||||
Sun 9/7/144:00 PM | ||||||
(9.) Allerheiligen | 1:2 | Blau Weiss Linz (1.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/12/147:00 PM | ||||||
(15.) UnionSt.Florian | 0:2 | Sturm Graz II (2.) | ||||
(3.) Blau Weiss Linz | 0:1 | Union Gurten (10.) | ||||
(14.) Vöcklamarkt | 0:1 | Vorwärts Steyr (4.) | ||||
(12.) SV Wallern | 1:1 | ATSV Wolfsberg (13.) | ||||
(1.) A. Klagenfurt | 4:0 | SC Weiz (6.) | ||||
Tue 9/16/147:00 PM | ||||||
(5.) SC Kalsdorf | 3:1 | Allerheiligen (11.) | ||||
(7.) Wolfsberg II | 0:1 | Pasching/LASK (8.) | ||||
Tue 9/30/147:00 PM | ||||||
(9.) SV Lafnitz | 2:1 | SAK Klagenfurt (16.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/19/146:00 PM | ||||||
(16.) SAK Klagenfurt | 0:2 | SV Wallern (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) SC Weiz | 2:0 | Blau Weiss Linz (5.) | ||||
(15.) Vöcklamarkt | 1:3 | Wolfsberg II (6.) | ||||
(13.) ATSV Wolfsberg | 1:1 | UnionSt.Florian (14.) | ||||
(10.) Allerheiligen | 1:0 | SV Lafnitz (9.) | ||||
Sat 9/20/143:00 PM | ||||||
(8.) Pasching/LASK | 0:4 | A. Klagenfurt (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(11.) Union Gurten | 2:2 | SC Kalsdorf (7.) | ||||
Tue 10/14/147:00 PM | ||||||
(2.) Vorwärts Steyr | 2:1 | Sturm Graz II (4.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/26/147:00 PM | ||||||
(4.) Blau Weiss Linz | 3:1 | Pasching/LASK (10.) | ||||
(13.) UnionSt.Florian | 3:0 | SAK Klagenfurt (16.) | ||||
(5.) SC Kalsdorf | 5:4 | SC Weiz (6.) | ||||
(1.) A. Klagenfurt | 3:1 | Vöcklamarkt (15.) | ||||
Sat 9/27/144:00 PM | ||||||
(12.) SV Wallern | 0:1 | Allerheiligen (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) SV Lafnitz | 2:0 | Union Gurten (11.) | ||||
Sun 9/28/144:00 PM | ||||||
(3.) Sturm Graz II | 2:1 | ATSV Wolfsberg (14.) | ||||
(7.) Wolfsberg II | 1:2 | Vorwärts Steyr (2.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/3/147:00 PM | ||||||
(6.) SC Weiz | 1:3 | SV Lafnitz (7.) | ||||
(15.) Vöcklamarkt | 0:1 | Blau Weiss Linz (3.) | ||||
(8.) Allerheiligen | 3:1 | UnionSt.Florian (13.) | ||||
Sat 10/4/143:00 PM | ||||||
(16.) SAK Klagenfurt | 2:2 | Sturm Graz II (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) Vorwärts Steyr | 3:1 | ATSV Wolfsberg (14.) | ||||
(12.) Union Gurten | 0:2 | SV Wallern (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Pasching/LASK | 3:1 | SC Kalsdorf (5.) | ||||
Sun 10/5/144:00 PM | ||||||
(9.) Wolfsberg II | 0:4 | A. Klagenfurt (1.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/10/147:00 PM | ||||||
(7.) SV Lafnitz | 2:0 | Pasching/LASK (10.) | ||||
(12.) UnionSt.Florian | 1:0 | Union Gurten (13.) | ||||
(5.) SC Kalsdorf | 2:1 | Vöcklamarkt (15.) | ||||
(4.) Sturm Graz II | 3:3 | Allerheiligen (9.) | ||||
(14.) ATSV Wolfsberg | 0:0 | SAK Klagenfurt (16.) | ||||
(3.) Blau Weiss Linz | 1:2 | Wolfsberg II (8.) | ||||
(11.) SV Wallern | 1:2 | SC Weiz (6.) | ||||
Sat 10/11/144:00 PM | ||||||
(1.) A. Klagenfurt | 1:0 | Vorwärts Steyr (2.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/17/147:00 PM | ||||||
(15.) Vöcklamarkt | 1:1 | SV Lafnitz (7.) | ||||
(4.) SC Weiz | 5:2 | UnionSt.Florian (13.) | ||||
(8.) Allerheiligen | 2:1 | ATSV Wolfsberg (14.) | ||||
(1.) A. Klagenfurt | 3:1 | Blau Weiss Linz (6.) | ||||
Sat 10/18/142:00 PM | ||||||
(12.) Union Gurten | 1:1 | Sturm Graz II (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) Vorwärts Steyr | 2:0 | SAK Klagenfurt (16.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Pasching/LASK | 3:0 | SV Wallern (11.) | ||||
Sun 10/19/144:00 PM | ||||||
(9.) Wolfsberg II | 1:3 | SC Kalsdorf (3.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/24/146:00 PM | ||||||
(15.) SAK Klagenfurt | 2:1 | Allerheiligen (8.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) Blau Weiss Linz | 2:0 | Vorwärts Steyr (2.) | ||||
(5.) SC Kalsdorf | 2:5 | A. Klagenfurt (1.) | ||||
(14.) ATSV Wolfsberg | 2:3 | Union Gurten (12.) | ||||
(13.) UnionSt.Florian | 4:0 | Pasching/LASK (10.) | ||||
(11.) SV Wallern | 4:0 | Vöcklamarkt (16.) | ||||
Sat 10/25/147:00 PM | ||||||
(6.) SV Lafnitz | 2:1 | Wolfsberg II (9.) | ||||
Sun 10/26/144:00 PM | ||||||
(7.) Sturm Graz II | 0:2 | SC Weiz (3.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/31/147:00 PM | ||||||
(3.) SC Weiz | 2:0 | ATSV Wolfsberg (14.) | ||||
(16.) Vöcklamarkt | 0:0 | UnionSt.Florian (13.) | ||||
(10.) Pasching/LASK | 3:2 | Sturm Graz II (7.) | ||||
(4.) Blau Weiss Linz | 1:0 | SC Kalsdorf (5.) | ||||
(2.) Vorwärts Steyr | 3:0 | Allerheiligen (9.) | ||||
(1.) A. Klagenfurt | 3:1 | SV Lafnitz (6.) | ||||
Sun 11/2/142:00 PM | ||||||
(8.) Wolfsberg II | 2:1 | SV Wallern (12.) | ||||
(11.) Union Gurten | 1:0 | SAK Klagenfurt (15.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/7/146:30 PM | ||||||
(12.) UnionSt.Florian | 1:0 | Wolfsberg II (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(7.) SC Kalsdorf | 1:1 | Vorwärts Steyr (2.) | ||||
(11.) SV Wallern | 2:1 | A. Klagenfurt (1.) | ||||
Sat 11/8/146:00 PM | ||||||
(5.) SV Lafnitz | 2:0 | Blau Weiss Linz (4.) | ||||
Sun 11/9/143:00 PM | ||||||
(15.) SAK Klagenfurt | 1:0 | SC Weiz (3.) | ||||
(6.) Sturm Graz II | 1:0 | Vöcklamarkt (16.) | ||||
Tue 11/11/147:00 PM | ||||||
(14.) ATSV Wolfsberg | 2:0 | Pasching/LASK (10.) | ||||
(8.) Allerheiligen | 3:0 | Union Gurten (13.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 11/11/146:30 PM | ||||||
(5.) SV Lafnitz | 3:0 | SC Kalsdorf (7.) | ||||
Fri 11/14/146:00 PM | ||||||
(15.) SAK Klagenfurt | 1:4 | Pasching/LASK (9.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(13.) UnionSt.Florian | 0:4 | A. Klagenfurt (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) Sturm Graz II | 3:0 | Wolfsberg II (10.) | ||||
(14.) ATSV Wolfsberg | 0:3 | Vöcklamarkt (16.) | ||||
(12.) SV Wallern | 2:4 | Blau Weiss Linz (4.) | ||||
Sat 11/15/143:00 PM | ||||||
(2.) Vorwärts Steyr | 0:0 | Union Gurten (11.) | ||||
(8.) Allerheiligen | 2:3 | SC Weiz (3.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/6/157:00 PM | ||||||
(1.) A. Klagenfurt | 1:0 | Sturm Graz II (6.) | ||||
(7.) SC Kalsdorf | 4:1 | SV Wallern (13.) | ||||
(16.) Vöcklamarkt | 1:3 | SAK Klagenfurt (14.) | ||||
Sat 3/7/152:30 PM | ||||||
(3.) SC Weiz | 1:1 | Union Gurten (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) Blau Weiss Linz | 1:1 | UnionSt.Florian (12.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Pasching/LASK | 0:2 | Allerheiligen (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) SV Lafnitz | 0:1 | Vorwärts Steyr (2.) | ||||
Sun 3/8/153:00 PM | ||||||
(9.) Wolfsberg II | 2:1 | ATSV Wolfsberg (15.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/13/157:00 PM | ||||||
(11.) UnionSt.Florian | 1:0 | SC Kalsdorf (8.) | ||||
(7.) Sturm Graz II | 2:4 | Blau Weiss Linz (3.) | ||||
(6.) Allerheiligen | 1:0 | Vöcklamarkt (16.) | ||||
(13.) SV Wallern | 1:1 | SV Lafnitz (5.) | ||||
(15.) ATSV Wolfsberg | 1:1 | A. Klagenfurt (1.) | ||||
Sat 3/14/153:00 PM | ||||||
(12.) Union Gurten | 1:3 | Pasching/LASK (9.) | ||||
(14.) SAK Klagenfurt | 1:0 | Wolfsberg II (10.) | ||||
(2.) Vorwärts Steyr | 2:0 | SC Weiz (4.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/20/157:00 PM | ||||||
(3.) Blau Weiss Linz | 2:0 | ATSV Wolfsberg (16.) | ||||
(1.) A. Klagenfurt | 4:0 | SAK Klagenfurt (14.) | ||||
(15.) Vöcklamarkt | 3:0 | Union Gurten (13.) | ||||
(12.) SV Wallern | 2:0 | Vorwärts Steyr (2.) | ||||
Sat 3/21/152:00 PM | ||||||
(8.) SC Kalsdorf | 0:2 | Sturm Graz II (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Pasching/LASK | 1:1 | SC Weiz (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) SV Lafnitz | 0:1 | UnionSt.Florian (11.) | ||||
Sun 3/22/153:00 PM | ||||||
(10.) Wolfsberg II | 0:1 | Allerheiligen (5.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/27/156:00 PM | ||||||
(14.) SAK Klagenfurt | 1:1 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(4.) SC Weiz | 2:1 | Vöcklamarkt (15.) | ||||
(3.) Vorwärts Steyr | 0:2 | Pasching/LASK (9.) | ||||
(16.) ATSV Wolfsberg | 0:2 | SC Kalsdorf (8.) | ||||
(5.) Allerheiligen | 2:0 | A. Klagenfurt (1.) | ||||
(7.) Sturm Graz II | 1:2 | SV Lafnitz (6.) | ||||
Sat 3/28/154:00 PM | ||||||
(13.) Union Gurten | 1:1 | Wolfsberg II (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) UnionSt.Florian | 0:1 | SV Wallern (11.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/3/157:00 PM | ||||||
(7.) SC Kalsdorf | 5:1 | SAK Klagenfurt (14.) | ||||
Sat 4/4/154:00 PM | ||||||
(15.) Vöcklamarkt | 1:0 | Pasching/LASK (9.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) SV Wallern | 1:0 | Sturm Graz II (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) A. Klagenfurt | 2:0 | Union Gurten (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(5.) SV Lafnitz | 6:0 | ATSV Wolfsberg (16.) | ||||
Sun 4/5/154:00 PM | ||||||
(10.) Wolfsberg II | 3:1 | SC Weiz (4.) | ||||
Tue 4/7/157:00 PM | ||||||
(2.) Blau Weiss Linz | 2:0 | Allerheiligen (6.) | ||||
(12.) UnionSt.Florian | 1:3 | Vorwärts Steyr (3.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/10/156:00 PM | ||||||
(14.) SAK Klagenfurt | 2:2 | SV Lafnitz (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) SC Weiz | 1:1 | A. Klagenfurt (1.) | ||||
(16.) ATSV Wolfsberg | 1:0 | SV Wallern (11.) | ||||
(7.) Allerheiligen | 1:2 | SC Kalsdorf (6.) | ||||
(2.) Vorwärts Steyr | 1:0 | Vöcklamarkt (15.) | ||||
Sat 4/11/154:00 PM | ||||||
(13.) Union Gurten | 4:2 | Blau Weiss Linz (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Pasching/LASK | 1:0 | Wolfsberg II (10.) | ||||
Sun 4/12/153:00 PM | ||||||
(8.) Sturm Graz II | 3:0 | UnionSt.Florian (12.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/17/157:00 PM | ||||||
(2.) Blau Weiss Linz | 3:0 | SC Weiz (5.) | ||||
(7.) SC Kalsdorf | 1:2 | Union Gurten (12.) | ||||
(11.) SV Wallern | 0:0 | SAK Klagenfurt (14.) | ||||
(13.) UnionSt.Florian | 1:1 | ATSV Wolfsberg (16.) | ||||
(10.) Wolfsberg II | 1:0 | Vöcklamarkt (15.) | ||||
(1.) A. Klagenfurt | 5:2 | Pasching/LASK (9.) | ||||
Sat 4/18/157:00 PM | ||||||
(4.) SV Lafnitz | 5:0 | Allerheiligen (8.) | ||||
Sun 4/19/153:00 PM | ||||||
(6.) Sturm Graz II | 2:0 | Vorwärts Steyr (3.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/24/156:00 PM | ||||||
(14.) SAK Klagenfurt | 1:3 | UnionSt.Florian (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) SC Weiz | 1:1 | SC Kalsdorf (7.) | ||||
(15.) Vöcklamarkt | 2:1 | A. Klagenfurt (1.) | ||||
(8.) Allerheiligen | 3:1 | SV Wallern (12.) | ||||
(16.) ATSV Wolfsberg | 0:1 | Sturm Graz II (5.) | ||||
(2.) Vorwärts Steyr | 4:1 | Wolfsberg II (10.) | ||||
Sat 4/25/154:00 PM | ||||||
(11.) Union Gurten | 2:1 | SV Lafnitz (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Pasching/LASK | 1:1 | Blau Weiss Linz (3.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 4/30/157:00 PM | ||||||
(6.) SC Kalsdorf | 2:2 | Pasching/LASK (9.) | ||||
(16.) ATSV Wolfsberg | 2:1 | Vorwärts Steyr (2.) | ||||
(11.) UnionSt.Florian | 2:1 | Allerheiligen (8.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(1.) A. Klagenfurt | 1:1 | Wolfsberg II (10.) | ||||
Fri 5/1/153:00 PM | ||||||
(5.) Sturm Graz II | 2:3 | SAK Klagenfurt (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) Blau Weiss Linz | 1:1 | Vöcklamarkt (15.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) SV Wallern | 2:2 | Union Gurten (12.) | ||||
Sat 5/2/157:00 PM | ||||||
(4.) SV Lafnitz | 2:1 | SC Weiz (7.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/8/156:00 PM | ||||||
(14.) SAK Klagenfurt | 2:0 | ATSV Wolfsberg (16.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(5.) SC Weiz | 3:2 | SV Wallern (13.) | ||||
(8.) Allerheiligen | 1:1 | Sturm Graz II (6.) | ||||
(15.) Vöcklamarkt | 0:0 | SC Kalsdorf (7.) | ||||
(10.) Wolfsberg II | 0:3 | Blau Weiss Linz (3.) | ||||
Sat 5/9/153:00 PM | ||||||
(2.) Vorwärts Steyr | 2:1 | A. Klagenfurt (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(11.) Union Gurten | 2:0 | UnionSt.Florian (12.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Pasching/LASK | 1:0 | SV Lafnitz (4.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 5/12/156:00 PM | ||||||
(14.) SAK Klagenfurt | 1:2 | Vorwärts Steyr (2.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) SC Kalsdorf | 1:2 | Wolfsberg II (10.) | ||||
(12.) SV Wallern | 2:1 | Pasching/LASK (9.) | ||||
Wed 5/13/157:00 PM | ||||||
(4.) SV Lafnitz | 2:0 | Vöcklamarkt (15.) | ||||
(3.) Blau Weiss Linz | 0:2 | A. Klagenfurt (1.) | ||||
(13.) UnionSt.Florian | 2:4 | SC Weiz (5.) | ||||
(16.) ATSV Wolfsberg | 2:4 | Allerheiligen (7.) | ||||
Tue 5/19/157:00 PM | ||||||
(6.) Sturm Graz II | 2:2 | Union Gurten (11.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/15/157:00 PM | ||||||
(2.) Vorwärts Steyr | 2:2 | Blau Weiss Linz (3.) | ||||
Sat 5/16/153:00 PM | ||||||
(11.) Union Gurten | 1:1 | ATSV Wolfsberg (16.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Pasching/LASK | 5:1 | UnionSt.Florian (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Allerheiligen | 4:1 | SAK Klagenfurt (14.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(5.) SC Weiz | 4:0 | Sturm Graz II (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) A. Klagenfurt | 3:0 | SC Kalsdorf (9.) | ||||
(15.) Vöcklamarkt | 1:1 | SV Wallern (12.) | ||||
Sun 5/17/154:00 PM | ||||||
(10.) Wolfsberg II | 1:3 | SV Lafnitz (4.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/22/157:00 PM | ||||||
(12.) SV Wallern | 0:0 | Wolfsberg II (11.) | ||||
(16.) ATSV Wolfsberg | 0:3 | SC Weiz (5.) | ||||
(3.) SV Lafnitz | 3:0 | A. Klagenfurt (1.) | ||||
(13.) UnionSt.Florian | 1:1 | Vöcklamarkt (15.) | ||||
(7.) Sturm Graz II | 2:2 | Pasching/LASK (9.) | ||||
(6.) Allerheiligen | 1:1 | Vorwärts Steyr (2.) | ||||
(8.) SC Kalsdorf | 4:3 | Blau Weiss Linz (4.) | ||||
(14.) SAK Klagenfurt | 1:3 | Union Gurten (10.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/29/156:30 PM | ||||||
(2.) Vorwärts Steyr | 1:0 | SC Kalsdorf (8.) | ||||
(4.) SC Weiz | 3:0 | SAK Klagenfurt (14.) | ||||
(15.) Vöcklamarkt | 1:2 | Sturm Graz II (7.) | ||||
(10.) Wolfsberg II | 5:1 | UnionSt.Florian (13.) | ||||
(1.) A. Klagenfurt | 1:0 | SV Wallern (12.) | ||||
(11.) Union Gurten | 1:4 | Allerheiligen (6.) | ||||
(3.) Blau Weiss Linz | 2:0 | SV Lafnitz (5.) | ||||
(9.) Pasching/LASK | 1:1 | ATSV Wolfsberg (16.) |