Regional League Central
Austria
League level:
Third Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 388
- Foreigners: 97 Players 25.0%
- ø-Market value: €4k
- ø-Age: 23.8
- Most valuable player: Lukas Jungwirth €200k
Complete Regional League Central schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/28/236:00 PM | ||||||
(14.) ASK Klagenfurt | 1:3 | Union Gurten (3.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(5.) FC Gleisdorf 09 | 2:1 | SV Ried II (12.) | ||||
(7.) Bad Gleichenb. | 2:1 | SV Wallern (10.) | ||||
(1.) ASK Voitsberg | 4:0 | SC Weiz (16.) | ||||
(4.) Vöcklamarkt | 3:2 | St. Anna/Aigen (9.) | ||||
(8.) Vorwärts Steyr | 1:0 | Amateure OÖ (13.) | ||||
(11.) Allerheiligen | 1:2 | Deutschlandsbg. (6.) | ||||
Sun 7/30/235:30 PM | ||||||
(15.) Wolfsberg II | 1:4 | SPG Wels (2.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/4/237:00 PM | ||||||
(1.) SPG Wels | 3:0 | ASK Klagenfurt (15.) | ||||
(6.) SV Wallern | 1:0 | Vorwärts Steyr (10.) | ||||
(12.) Amateure OÖ | 2:2 | ASK Voitsberg (5.) | ||||
Sat 8/5/235:00 PM | ||||||
(16.) SV Ried II | 0:5 | Deutschlandsbg. (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Union Gurten | 1:2 | Vöcklamarkt (4.) | ||||
Tue 8/8/237:00 PM | ||||||
(14.) SC Weiz | 2:3 | Wolfsberg II (11.) | ||||
Tue 8/15/234:00 PM | ||||||
(13.) St. Anna/Aigen | 1:4 | Allerheiligen (8.) | ||||
Tue 9/5/237:00 PM | ||||||
(3.) FC Gleisdorf 09 | 3:0 | Bad Gleichenb. (7.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/11/237:00 PM | ||||||
(4.) Vorwärts Steyr | 1:0 | FC Gleisdorf 09 (7.) | ||||
(2.) ASK Voitsberg | 4:0 | SV Wallern (13.) | ||||
(3.) Deutschlandsbg. | 1:1 | St. Anna/Aigen (15.) | ||||
(10.) Bad Gleichenb. | 1:5 | SV Ried II (9.) | ||||
(5.) Vöcklamarkt | 0:3 | SPG Wels (1.) | ||||
(11.) Allerheiligen | 0:5 | Union Gurten (6.) | ||||
Sun 8/13/235:00 PM | ||||||
(16.) ASK Klagenfurt | 2:3 | SC Weiz (12.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(8.) Wolfsberg II | 4:4 | Amateure OÖ (14.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/18/237:00 PM | ||||||
(9.) Union Gurten | 1:2 | Deutschlandsbg. (3.) | ||||
(1.) SPG Wels | 4:2 | Allerheiligen (15.) | ||||
(8.) Bad Gleichenb. | 2:1 | Vorwärts Steyr (5.) | ||||
(12.) SV Wallern | 3:3 | Wolfsberg II (10.) | ||||
(16.) Amateure OÖ | 1:3 | ASK Klagenfurt (14.) | ||||
(6.) SC Weiz | 3:1 | Vöcklamarkt (7.) | ||||
Sat 8/19/235:00 PM | ||||||
(13.) SV Ried II | 3:4 | St. Anna/Aigen (11.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(4.) FC Gleisdorf 09 | 1:2 | ASK Voitsberg (2.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/25/237:00 PM | ||||||
(4.) Vorwärts Steyr | 2:1 | SV Ried II (16.) | ||||
(1.) ASK Voitsberg | 4:1 | Bad Gleichenb. (11.) | ||||
(8.) Vöcklamarkt | 1:1 | Amateure OÖ (15.) | ||||
(9.) Allerheiligen | 4:0 | SC Weiz (10.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(3.) Deutschlandsbg. | 1:1 | SPG Wels (2.) | ||||
Sat 8/26/235:00 PM | ||||||
(14.) ASK Klagenfurt | 2:5 | SV Wallern (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(13.) St. Anna/Aigen | 0:1 | Union Gurten (6.) | ||||
Sun 8/27/235:00 PM | ||||||
(12.) Wolfsberg II | 0:5 | FC Gleisdorf 09 (5.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/1/237:00 PM | ||||||
(4.) FC Gleisdorf 09 | 3:0 | ASK Klagenfurt (16.) | ||||
(11.) Amateure OÖ | 5:1 | Allerheiligen (13.) | ||||
(9.) Bad Gleichenb. | 2:1 | Wolfsberg II (14.) | ||||
(1.) SPG Wels | 4:0 | St. Anna/Aigen (15.) | ||||
(8.) SC Weiz | 2:1 | Deutschlandsbg. (5.) | ||||
(6.) SV Wallern | 5:0 | Vöcklamarkt (10.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(3.) Vorwärts Steyr | 1:0 | ASK Voitsberg (2.) | ||||
Sat 9/2/234:00 PM | ||||||
(12.) SV Ried II | 1:0 | Union Gurten (7.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/8/237:00 PM | ||||||
(4.) Deutschlandsbg. | 3:1 | Amateure OÖ (12.) | ||||
(2.) ASK Voitsberg | 3:0 | SV Ried II (13.) | ||||
(7.) Union Gurten | 0:0 | SPG Wels (1.) | ||||
(14.) Allerheiligen | 1:3 | SV Wallern (6.) | ||||
Sat 9/9/237:00 PM | ||||||
(10.) Vöcklamarkt | 1:1 | FC Gleisdorf 09 (5.) | ||||
(11.) St. Anna/Aigen | 1:0 | SC Weiz (9.) | ||||
Sun 9/10/234:00 PM | ||||||
(16.) ASK Klagenfurt | 1:1 | Bad Gleichenb. (8.) | ||||
Tue 9/19/237:00 PM | ||||||
(15.) Wolfsberg II | 1:2 | Vorwärts Steyr (3.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/15/236:00 PM | ||||||
(14.) SV Ried II | 0:1 | SPG Wels (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) ASK Voitsberg | 8:0 | Wolfsberg II (16.) | ||||
(3.) SV Wallern | 2:1 | Deutschlandsbg. (6.) | ||||
(4.) Vorwärts Steyr | 1:1 | ASK Klagenfurt (15.) | ||||
(10.) Amateure OÖ | 7:0 | St. Anna/Aigen (13.) | ||||
(5.) FC Gleisdorf 09 | 0:0 | Allerheiligen (12.) | ||||
(7.) Bad Gleichenb. | 2:0 | Vöcklamarkt (11.) | ||||
(9.) SC Weiz | 2:2 | Union Gurten (8.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 9/20/237:00 PM | ||||||
(7.) Union Gurten | 1:0 | Amateure OÖ (12.) | ||||
Fri 9/22/237:00 PM | ||||||
(6.) Deutschlandsbg. | 2:3 | FC Gleisdorf 09 (3.) | ||||
(9.) Vöcklamarkt | 3:0 | Vorwärts Steyr (5.) | ||||
(1.) SPG Wels | 1:0 | SC Weiz (11.) | ||||
(14.) Allerheiligen | 0:0 | Bad Gleichenb. (8.) | ||||
Sat 9/23/234:00 PM | ||||||
(15.) ASK Klagenfurt | 1:2 | ASK Voitsberg (2.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) St. Anna/Aigen | 1:0 | SV Wallern (4.) | ||||
Sun 9/24/234:00 PM | ||||||
(16.) Wolfsberg II | 1:2 | SV Ried II (13.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/29/237:00 PM | ||||||
(6.) Vorwärts Steyr | 2:3 | Allerheiligen (11.) | ||||
(1.) ASK Voitsberg | 2:0 | Vöcklamarkt (12.) | ||||
(4.) FC Gleisdorf 09 | 0:1 | St. Anna/Aigen (9.) | ||||
(8.) Bad Gleichenb. | 2:3 | Deutschlandsbg. (5.) | ||||
(13.) Amateure OÖ | 2:2 | SPG Wels (2.) | ||||
Sat 9/30/234:00 PM | ||||||
(3.) SV Wallern | 1:0 | Union Gurten (7.) | ||||
(14.) SV Ried II | 2:4 | SC Weiz (10.) | ||||
Sun 10/1/234:00 PM | ||||||
(16.) Wolfsberg II | 0:3 | ASK Klagenfurt (15.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/6/237:00 PM | ||||||
(12.) Vöcklamarkt | 1:0 | Wolfsberg II (16.) | ||||
(4.) Deutschlandsbg. | 1:1 | Vorwärts Steyr (6.) | ||||
(11.) SC Weiz | 1:1 | Amateure OÖ (13.) | ||||
(9.) Allerheiligen | 1:0 | ASK Voitsberg (1.) | ||||
Sat 10/7/234:00 PM | ||||||
(5.) Union Gurten | 2:1 | FC Gleisdorf 09 (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) SPG Wels | 2:2 | SV Wallern (3.) | ||||
(8.) St. Anna/Aigen | 1:0 | Bad Gleichenb. (10.) | ||||
Sun 10/8/233:00 PM | ||||||
(15.) ASK Klagenfurt | 3:3 | SV Ried II (14.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/13/236:30 PM | ||||||
(6.) Vorwärts Steyr | 0:0 | St. Anna/Aigen (8.) | ||||
6:45 PM | ||||||
(9.) FC Gleisdorf 09 | 0:2 | SPG Wels (1.) | ||||
(3.) SV Wallern | 4:2 | SC Weiz (10.) | ||||
(15.) SV Ried II | 2:5 | Amateure OÖ (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) ASK Voitsberg | 1:1 | Deutschlandsbg. (5.) | ||||
Sat 10/14/233:00 PM | ||||||
(16.) Wolfsberg II | 1:2 | Allerheiligen (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Union Gurten | 3:1 | Bad Gleichenb. (11.) | ||||
Sun 10/15/232:30 PM | ||||||
(14.) ASK Klagenfurt | 3:1 | Vöcklamarkt (13.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/20/23Unknown | ||||||
(13.) SC Weiz | 1:2 | FC Gleisdorf 09 (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(7.) Deutschlandsbg. | 0:2 | Wolfsberg II (16.) | ||||
(11.) Amateure OÖ | 1:1 | SV Wallern (3.) | ||||
(2.) SPG Wels | 2:2 | Bad Gleichenb. (12.) | ||||
(9.) Vöcklamarkt | 4:2 | SV Ried II (15.) | ||||
(6.) Allerheiligen | 3:0 | ASK Klagenfurt (14.) | ||||
Sat 10/21/234:00 PM | ||||||
(4.) Union Gurten | 1:1 | Vorwärts Steyr (8.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) St. Anna/Aigen | 1:6 | ASK Voitsberg (1.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/27/237:00 PM | ||||||
(6.) Vöcklamarkt | 2:0 | Allerheiligen (8.) | ||||
(4.) Vorwärts Steyr | 1:0 | SPG Wels (2.) | ||||
(14.) Bad Gleichenb. | 2:4 | SC Weiz (12.) | ||||
(5.) Union Gurten | 0:2 | ASK Voitsberg (1.) | ||||
Sat 10/28/233:30 PM | ||||||
(15.) SV Ried II | 0:3 | SV Wallern (3.) | ||||
Sun 10/29/232:00 PM | ||||||
(13.) ASK Klagenfurt | 3:1 | Deutschlandsbg. (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(16.) Wolfsberg II | 0:0 | St. Anna/Aigen (11.) | ||||
Tue 11/7/236:30 PM | ||||||
(7.) FC Gleisdorf 09 | 0:4 | Amateure OÖ (10.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/3/236:30 PM | ||||||
(6.) Union Gurten | 0:2 | Wolfsberg II (16.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(5.) Deutschlandsbg. | 4:1 | Vöcklamarkt (9.) | ||||
(3.) SPG Wels | 2:3 | ASK Voitsberg (1.) | ||||
(2.) SV Wallern | 2:1 | FC Gleisdorf 09 (10.) | ||||
(7.) Amateure OÖ | 1:0 | Bad Gleichenb. (14.) | ||||
(12.) SC Weiz | 1:2 | Vorwärts Steyr (4.) | ||||
Sat 11/4/235:00 PM | ||||||
(8.) St. Anna/Aigen | 4:0 | ASK Klagenfurt (13.) | ||||
Tue 11/7/237:00 PM | ||||||
(11.) Allerheiligen | 2:3 | SV Ried II (15.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/1/247:00 PM | ||||||
(9.) Deutschlandsbg. | 0:1 | Allerheiligen (8.) | ||||
(2.) SV Wallern | 5:1 | Bad Gleichenb. (15.) | ||||
(3.) SPG Wels | 1:3 | Wolfsberg II (16.) | ||||
(6.) Amateure OÖ | 1:0 | Vorwärts Steyr (4.) | ||||
(12.) SC Weiz | 1:3 | ASK Voitsberg (1.) | ||||
Sat 3/2/243:00 PM | ||||||
(13.) SV Ried II | 2:1 | FC Gleisdorf 09 (10.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(5.) Union Gurten | 1:0 | ASK Klagenfurt (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) St. Anna/Aigen | 3:1 | Vöcklamarkt (11.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/8/247:00 PM | ||||||
(1.) ASK Voitsberg | 3:0 | Amateure OÖ (7.) | ||||
(12.) Vöcklamarkt | 0:3 | Union Gurten (5.) | ||||
(15.) Bad Gleichenb. | 1:1 | FC Gleisdorf 09 (10.) | ||||
(4.) Vorwärts Steyr | 2:0 | SV Wallern (2.) | ||||
(6.) Allerheiligen | 4:0 | St. Anna/Aigen (8.) | ||||
(9.) Deutschlandsbg. | 1:2 | SV Ried II (13.) | ||||
Sat 3/9/242:00 PM | ||||||
(14.) ASK Klagenfurt | 3:2 | SPG Wels (3.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(16.) Wolfsberg II | 1:2 | SC Weiz (11.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/15/247:00 PM | ||||||
(12.) SC Weiz | 1:4 | ASK Klagenfurt (11.) | ||||
(3.) SPG Wels | 3:0 | Vöcklamarkt (13.) | ||||
(8.) Amateure OÖ | 1:1 | Wolfsberg II (16.) | ||||
(9.) FC Gleisdorf 09 | 3:0 | Vorwärts Steyr (5.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(2.) SV Wallern | 1:1 | ASK Voitsberg (1.) | ||||
Sat 3/16/243:00 PM | ||||||
(14.) SV Ried II | 4:4 | Bad Gleichenb. (15.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) Union Gurten | 5:0 | Allerheiligen (7.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) St. Anna/Aigen | 2:0 | Deutschlandsbg. (10.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/22/247:00 PM | ||||||
(1.) ASK Voitsberg | 1:1 | FC Gleisdorf 09 (9.) | ||||
(6.) St. Anna/Aigen | 3:1 | SV Ried II (14.) | ||||
(13.) Vöcklamarkt | 0:1 | SC Weiz (11.) | ||||
(5.) Vorwärts Steyr | 3:2 | Bad Gleichenb. (15.) | ||||
(7.) Allerheiligen | 1:1 | SPG Wels (3.) | ||||
(16.) Wolfsberg II | 2:2 | SV Wallern (2.) | ||||
(12.) Deutschlandsbg. | 1:1 | Union Gurten (4.) | ||||
Sun 3/24/242:30 PM | ||||||
(10.) ASK Klagenfurt | 2:1 | Amateure OÖ (8.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/29/247:00 PM | ||||||
(2.) SV Wallern | 2:1 | ASK Klagenfurt (11.) | ||||
(15.) Bad Gleichenb. | 1:6 | ASK Voitsberg (1.) | ||||
(3.) SPG Wels | 1:1 | Deutschlandsbg. (12.) | ||||
(7.) Amateure OÖ | 3:0 | Vöcklamarkt (14.) | ||||
(10.) SC Weiz | 2:0 | Allerheiligen (9.) | ||||
(8.) FC Gleisdorf 09 | 3:2 | Wolfsberg II (16.) | ||||
Sat 3/30/243:30 PM | ||||||
(4.) Union Gurten | 1:0 | St. Anna/Aigen (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) SV Ried II | 2:1 | Vorwärts Steyr (5.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/5/247:00 PM | ||||||
(13.) Vöcklamarkt | 3:1 | SV Wallern (2.) | ||||
(12.) Deutschlandsbg. | 0:2 | SC Weiz (8.) | ||||
(4.) Union Gurten | 1:0 | SV Ried II (14.) | ||||
(10.) Allerheiligen | 0:5 | Amateure OÖ (5.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(1.) ASK Voitsberg | 1:0 | Vorwärts Steyr (6.) | ||||
Sat 4/6/243:00 PM | ||||||
(16.) Wolfsberg II | 0:3 | Bad Gleichenb. (15.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(7.) St. Anna/Aigen | 0:2 | SPG Wels (3.) | ||||
Sun 4/7/2411:00 AM | ||||||
(11.) ASK Klagenfurt | 2:0 | FC Gleisdorf 09 (9.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/247:00 PM | ||||||
(2.) SV Wallern | 5:3 | Allerheiligen (10.) | ||||
(4.) SPG Wels | 0:1 | Union Gurten (3.) | ||||
(9.) FC Gleisdorf 09 | 2:2 | Vöcklamarkt (13.) | ||||
(6.) Vorwärts Steyr | 1:2 | Wolfsberg II (16.) | ||||
(15.) Bad Gleichenb. | 3:1 | ASK Klagenfurt (11.) | ||||
(5.) Amateure OÖ | 2:0 | Deutschlandsbg. (12.) | ||||
(14.) SV Ried II | 1:3 | ASK Voitsberg (1.) | ||||
Tue 5/7/247:00 PM | ||||||
(8.) SC Weiz | 2:2 | St. Anna/Aigen (7.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/19/247:00 PM | ||||||
(12.) Allerheiligen | 0:2 | FC Gleisdorf 09 (7.) | ||||
(13.) Vöcklamarkt | 2:1 | Bad Gleichenb. (14.) | ||||
(11.) Deutschlandsbg. | 3:0 | SV Wallern (2.) | ||||
(4.) SPG Wels | 5:0 | SV Ried II (15.) | ||||
Sat 4/20/244:00 PM | ||||||
(3.) Union Gurten | 1:1 | SC Weiz (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) St. Anna/Aigen | 3:1 | Amateure OÖ (5.) | ||||
Sun 4/21/243:00 PM | ||||||
(16.) Wolfsberg II | 3:2 | ASK Voitsberg (1.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(10.) ASK Klagenfurt | 2:1 | Vorwärts Steyr (8.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/26/246:00 PM | ||||||
(2.) SV Wallern | 5:1 | St. Anna/Aigen (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) ASK Voitsberg | 3:2 | ASK Klagenfurt (10.) | ||||
(8.) Vorwärts Steyr | 0:0 | Vöcklamarkt (12.) | ||||
(14.) Bad Gleichenb. | 4:3 | Allerheiligen (13.) | ||||
(5.) Amateure OÖ | 1:0 | Union Gurten (4.) | ||||
(7.) FC Gleisdorf 09 | 1:4 | Deutschlandsbg. (11.) | ||||
(9.) SC Weiz | 1:3 | SPG Wels (3.) | ||||
Sat 4/27/243:00 PM | ||||||
(15.) SV Ried II | 2:2 | Wolfsberg II (16.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/3/247:00 PM | ||||||
(2.) Union Gurten | 2:0 | SV Wallern (3.) | ||||
(9.) Deutschlandsbg. | 5:1 | Bad Gleichenb. (14.) | ||||
(12.) Vöcklamarkt | 0:2 | ASK Voitsberg (1.) | ||||
(13.) Allerheiligen | 3:4 | Vorwärts Steyr (6.) | ||||
(8.) SC Weiz | 5:3 | SV Ried II (16.) | ||||
Sat 5/4/247:00 PM | ||||||
(7.) St. Anna/Aigen | 1:1 | FC Gleisdorf 09 (10.) | ||||
Sun 5/5/2410:30 AM | ||||||
(11.) ASK Klagenfurt | 1:1 | Wolfsberg II (15.) | ||||
Tue 5/14/247:00 PM | ||||||
(4.) SPG Wels | 0:1 | Amateure OÖ (5.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/8/247:30 PM | ||||||
(4.) SV Wallern | 1:2 | SPG Wels (3.) | ||||
Fri 5/10/247:00 PM | ||||||
(1.) ASK Voitsberg | 3:2 | Allerheiligen (14.) | ||||
(5.) Amateure OÖ | 2:2 | SC Weiz (8.) | ||||
(10.) FC Gleisdorf 09 | 0:2 | Union Gurten (2.) | ||||
(7.) Vorwärts Steyr | 2:2 | Deutschlandsbg. (9.) | ||||
Sat 5/11/243:00 PM | ||||||
(13.) SV Ried II | 2:1 | ASK Klagenfurt (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(16.) Wolfsberg II | 1:1 | Vöcklamarkt (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(15.) Bad Gleichenb. | 1:2 | St. Anna/Aigen (6.) |