Regionalliga Salzburg (-2023)
Austria
League level:
Third Tier
- Number of teams: 0 teams
- Players: 0
- Foreigners: 0 Players %
- ø-Market value: -
Complete Regionalliga Salzburg (-2023) schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/7/207:00 PM | ||||||
(4.) St. Johann | 1:0 | Bischofshofen (7.) | ||||
Sat 8/8/205:00 PM | ||||||
(6.) USK Anif | 0:0 | Seekirchen (5.) | ||||
(2.) A. Salzburg | 3:1 | Grödig (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Kuchl | 3:1 | SAK 1914 (8.) | ||||
(9.) Wals-Grünau | 1:3 | Saalfelden (1.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/14/206:00 PM | ||||||
(8.) USK Anif | 1:1 | Kuchl (2.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) SAK 1914 | 5:0 | St. Johann (7.) | ||||
(3.) Seekirchen | 4:3 | Grödig (9.) | ||||
(5.) Bischofshofen | 2:0 | Wals-Grünau (10.) | ||||
Sat 8/15/205:00 PM | ||||||
(6.) Saalfelden | 0:2 | A. Salzburg (1.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/18/207:00 PM | ||||||
(9.) Grödig | 0:2 | Saalfelden (4.) | ||||
(10.) Wals-Grünau | 1:2 | SAK 1914 (3.) | ||||
(6.) St. Johann | 0:0 | USK Anif (7.) | ||||
Wed 8/19/207:00 PM | ||||||
(1.) A. Salzburg | 2:0 | Bischofshofen (8.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(2.) Kuchl | 3:0 | Seekirchen (5.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/22/205:00 PM | ||||||
(6.) Bischofshofen | 3:0 | Grödig (9.) | ||||
(5.) SAK 1914 | 1:2 | A. Salzburg (1.) | ||||
(3.) Seekirchen | 2:1 | Saalfelden (7.) | ||||
(4.) USK Anif | 4:0 | Wals-Grünau (10.) | ||||
Sun 8/23/205:00 PM | ||||||
(2.) Kuchl | 2:1 | St. Johann (8.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/29/204:00 PM | ||||||
(9.) Wals-Grünau | 2:1 | Kuchl (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Saalfelden | 2:2 | Bischofshofen (3.) | ||||
Tue 9/29/207:00 PM | ||||||
(5.) St. Johann | 4:1 | Seekirchen (6.) | ||||
Wed 9/30/207:00 PM | ||||||
(1.) A. Salzburg | 1:0 | USK Anif (8.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 9/1/207:00 PM | ||||||
(6.) SAK 1914 | 3:2 | Saalfelden (7.) | ||||
Wed 9/2/205:30 PM | ||||||
(5.) USK Anif | 3:1 | Grödig (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Seekirchen | 1:2 | Bischofshofen (3.) | ||||
(4.) St. Johann | 5:2 | Wals-Grünau (9.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(2.) Kuchl | 4:1 | A. Salzburg (1.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/5/205:00 PM | ||||||
(3.) Bischofshofen | 0:0 | SAK 1914 (4.) | ||||
(5.) Saalfelden | 1:0 | USK Anif (7.) | ||||
(10.) Grödig | 3:2 | Kuchl (2.) | ||||
(1.) A. Salzburg | 3:1 | St. Johann (6.) | ||||
Sun 9/6/204:00 PM | ||||||
(9.) Wals-Grünau | 2:0 | Seekirchen (8.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/11/207:00 PM | ||||||
(7.) St. Johann | 1:2 | Grödig (10.) | ||||
(8.) Seekirchen | 4:0 | SAK 1914 (5.) | ||||
(2.) Kuchl | 2:0 | Saalfelden (6.) | ||||
Sat 9/12/203:00 PM | ||||||
(9.) Wals-Grünau | 1:1 | A. Salzburg (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) USK Anif | 2:2 | Bischofshofen (3.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 9/15/207:00 PM | ||||||
(6.) Bischofshofen | 1:2 | Kuchl (1.) | ||||
(8.) SAK 1914 | 0:4 | USK Anif (3.) | ||||
(4.) Saalfelden | 2:0 | St. Johann (7.) | ||||
Wed 9/16/207:00 PM | ||||||
(2.) A. Salzburg | 1:3 | Seekirchen (5.) | ||||
(9.) Grödig | 3:1 | Wals-Grünau (10.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/19/204:00 PM | ||||||
(6.) Bischofshofen | 1:1 | St. Johann (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Seekirchen | 2:1 | USK Anif (5.) | ||||
Tue 9/29/207:00 PM | ||||||
(3.) Saalfelden | 3:2 | Wals-Grünau (10.) | ||||
Tue 10/6/207:00 PM | ||||||
(7.) Grödig | 1:0 | A. Salzburg (2.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 9/24/207:00 PM | ||||||
(8.) Grödig | 2:4 | Seekirchen (3.) | ||||
Fri 9/25/207:00 PM | ||||||
(10.) Wals-Grünau | 0:1 | Bischofshofen (4.) | ||||
Sat 9/26/205:00 PM | ||||||
(2.) A. Salzburg | 2:1 | Saalfelden (5.) | ||||
Tue 10/6/207:00 PM | ||||||
(7.) St. Johann | 1:1 | SAK 1914 (9.) | ||||
(1.) Kuchl | 4:1 | USK Anif (6.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/3/204:00 PM | ||||||
(7.) USK Anif | 1:1 | St. Johann (8.) | ||||
(4.) Seekirchen | 1:3 | Kuchl (1.) | ||||
(3.) Bischofshofen | 2:0 | A. Salzburg (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) SAK 1914 | 2:2 | Wals-Grünau (10.) | ||||
(5.) Saalfelden | 0:1 | Grödig (6.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/9/207:00 PM | ||||||
(8.) St. Johann | 1:2 | Kuchl (1.) | ||||
(7.) Grödig | 0:1 | Bischofshofen (3.) | ||||
Sat 10/10/202:00 PM | ||||||
(10.) Wals-Grünau | 1:3 | USK Anif (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) A. Salzburg | 1:0 | SAK 1914 (9.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Saalfelden | 1:2 | Seekirchen (4.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 10/13/207:00 PM | ||||||
(3.) Seekirchen | 0:0 | St. Johann (8.) | ||||
Fri 10/16/207:00 PM | ||||||
(9.) SAK 1914 | 0:6 | Grödig (6.) | ||||
Sat 10/17/203:00 PM | ||||||
(5.) USK Anif | 0:2 | A. Salzburg (2.) |