Second League Division B Gruppe 4 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 9 teams
- Players: 203
- Foreigners: 2 Players 1.0%
- ø-Market value: €18k
- ø-Age: 22.0
Matchday 3 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(1.) FK DB | 1:1 | Zvezda (2.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 12:00 PM
|
||||
Aleksandr Sedinkin | ||||
Course of play | ||||
30' | 1:0 | |||
1:1 | 52' | |||
(3.) FK NSK | 1:1 | FK Tyu (4.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 12:00 PM
|
||||
Aleksandr Borisov | ||||
Course of play | ||||
32' | 1:0 | |||
1:1 | 40' | |||
(13.) FK Ore | 1:3 | Chel (10.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 12:00 PM
|
||||
200 · Daniil Shemetov | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
1:1 | 51' | |||
1:2 | 62' | |||
1:3 | 65' | |||
(15.) Lada | 1:4 | KamAZ (6.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 1:00 PM
|
||||
Aleksandr Generalov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
0:2 | 36' | |||
0:3 | 39' | |||
0:4 | 54' | |||
79' | 1:4 | |||
(14.) Nosta | 3:1 | Ural 2 (7.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 3:00 PM
|
||||
350 · Stanislav Matveev | ||||
Course of play | ||||
49' | 1:0 | |||
1:1 | 55' | |||
57' | 2:1 | |||
69' | 3:1 | |||
(5.) VU | 1:0 | Krylya (9.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 4:00 PM
|
||||
Igor Zakharov | ||||
Course of play | ||||
89' | 1:0 | |||
(11.) Lada D | 2:0 | ZIZ (12.) | ||
Mon
Aug 24, 2020
- 3:00 PM
|
||||
336 · Artem Kataykin | ||||
Course of play | ||||
7' | ||||
49' | 1:0 | |||
64' | 2:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 4 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Volga Uljanovsk | 3 | 4 | 9 | |
2 | Dinamo Barnaul | 3 | 7 | 7 | |
3 | Zvezda Perm | 3 | 6 | 7 | |
4 | Tyumen | 3 | 4 | 7 | |
4 | Novosibirsk | 3 | 4 | 7 | |
6 | KamAZ | 2 | 9 | 6 | |
7 | Volna Kovernino | 2 | 0 | 3 | |
8 | Ural 2 | 3 | -3 | 3 | |
9 | Nosta | 3 | -4 | 3 | |
10 | Chelyabinsk | 3 | 0 | 3 | |
11 | Lada Dimitrovgrad | 3 | -1 | 3 | |
12 | KS 2 Samara | 3 | -4 | 3 | |
13 | Zenit Izhevsk | 2 | -5 | 0 | |
14 | Orenburg-2 | 3 | -7 | 0 | |
15 | Lada Togliatti | 3 | -10 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...