Ceska fotbalova liga
Czech Republic
League level:
Third Tier
- Number of teams: 32 teams
- Players: 738
- Foreigners: 121 Players 16.4%
- ø-Market value: €16k
- ø-Age: 24.4
Matchday 5 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
FK Ars | 2:1 | FKP | ||
Fri
Sep 1, 2023
- 5:30 PM
|
||||
580 · Jaroslav Coufal | ||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
1:1 | 16' | |||
50' | 2:1 | |||
Loko | 4:1 | Admira | ||
Sat
Sep 2, 2023
- 10:15 AM
|
||||
260 · Vit Melichar | ||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
33' | 2:0 | |||
63' | 3:0 | |||
3:1 | 79' | |||
83' | 4:1 | |||
JAB B | 3:1 | Kolin | ||
Sat
Sep 2, 2023
- 10:15 AM
|
||||
150 · Ales Mach | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
33' | 2:0 | |||
57' | 3:0 | |||
3:1 | 63' | |||
Motor. | 0:0 | Bohemi | ||
Sat
Sep 2, 2023
- 10:15 AM
|
||||
105 · Lukas Vojtech |
K.Dvur | 5:0 | SK Dyn | ||
Sat
Sep 2, 2023
- 10:30 AM
|
||||
160 · Lukas Tryzna | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
30' | 2:0 | |||
35' | 3:0 | |||
36' | 4:0 | |||
88' | 5:0 | |||
FK Rob | 4:0 | SLA B | ||
Sat
Sep 2, 2023
- 2:30 PM
|
||||
121 · Pavel Rejzek | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
49' | 2:0 | |||
59' | 3:0 | |||
68' | 4:0 | |||
K.Vary | 3:2 | FC SIL | ||
Sat
Sep 2, 2023
- 6:00 PM
|
||||
197 · Lukas Langmajer | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
27' | 2:0 | |||
2:1 | 59' | |||
73' | 3:1 | |||
3:2 | 81' | |||
FCHK B | 3:2 | TJ Sok | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 10:15 AM
|
||||
150 · Vit Stastny | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 32' | |||
49' | 1:1 | |||
55' | 2:1 | |||
2:2 | 61' | |||
86' | 3:2 | |||
DUK B | 2:0 | Pisek | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 10:15 AM
|
||||
150 · Jan Benes | ||||
Course of play | ||||
49' | 1:0 | |||
77' | 2:0 | |||
FK Chl | 2:1 | Usti | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 10:15 AM
|
||||
287 · Martin Havlik | ||||
Course of play | ||||
48' | 1:0 | |||
85' | 2:0 | |||
2:1 | 88' | |||
FCSL B | 1:1 | PCE B | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 10:15 AM
|
||||
100 · Pavel Fiser | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 40' | |||
80' | 1:1 | |||
FKMB B | 4:2 | FK Ban | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 10:15 AM
|
||||
60 · Karel Hanousek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 2' | |||
10' | 1:1 | |||
18' | 2:1 | |||
2:2 | 24' | |||
50' | 3:2 | |||
55' | 4:2 | |||
FCVP B | 2:1 | Domaz. | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 10:30 AM
|
||||
620 · Vojtech Severyn | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
1:1 | 57' | |||
66' | 2:1 | |||
87' | ||||
TEP B | 1:3 | FC Slo | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 11:00 AM
|
||||
200 · Jakub Hodek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
0:2 | 9' | |||
27' | 1:2 | |||
1:3 | 85' | |||
PFA | 1:2 | Hosto. | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 5:00 PM
|
||||
220 · Jens Flade | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
1:1 | 15' | |||
1:2 | 29' | |||
Broza. | 0:2 | Zapy | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 5:00 PM
|
||||
290 · | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 13' | |||
0:2 | 64' | |||
Table Ceska fotbalova liga 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sokol Hostoun | 5 | 6 | 15 | |
2 | Slavia Prague B | 5 | 6 | 12 | |
3 | Vikt. Plzen B | 5 | 4 | 10 | |
4 | Dukla Prague B | 5 | 3 | 10 | |
5 | Povltavska FA | 5 | 1 | 9 | |
6 | Bohemians B | 5 | 2 | 8 | |
7 | FK Robstav | 5 | 4 | 7 | |
8 | Domazlice | 5 | 0 | 7 | |
9 | Motorlet Prague | 5 | -3 | 7 | |
10 | Karlovy Vary | 5 | -3 | 6 | |
11 | Pisek | 5 | -4 | 6 | |
12 | Admira Prague | 5 | -6 | 6 | |
13 | Loko Vltavin | 5 | -1 | 4 | |
14 | Kraluv Dvur | 5 | -2 | 3 | |
15 | C. Budejovice B | 5 | -3 | 3 | |
16 | Taborsko B | 5 | -4 | 2 |
Table Ceska fotbalova liga 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zapy | 5 | 11 | 15 | |
2 | Slovan Velvary | 5 | 8 | 13 | |
3 | Jablonec B | 5 | 4 | 10 | |
4 | Sokol Brozany | 5 | 1 | 10 | |
5 | Banik Most-Sous | 5 | 0 | 8 | |
6 | Ml. Boleslav B | 5 | 2 | 7 | |
7 | Viagem Usti n/L | 5 | 0 | 7 | |
8 | Chlumec n/Cidl. | 5 | -1 | 7 | |
9 | Pardubice B | 5 | -1 | 6 | |
10 | Ceska Lipa | 5 | -5 | 6 | |
11 | Sparta Kolin | 5 | -2 | 5 | |
12 | Zivanice | 5 | 0 | 4 | |
13 | Sl. Liberec B | 5 | -4 | 4 | |
14 | Hradec Kr. B | 5 | -6 | 4 | |
15 | Teplice B | 5 | -4 | 2 | |
16 | Prepere | 5 | -3 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...