For using this site, please activate JavaScript.

Matches Oct 6, 2018

Matchday 11 TuS Dassendorf TuS Dassendorf 0:1 FC Teutonia 05 Ottensen Teutonia 05
  Meiendorfer SV Meiendorfer SV 0:2 SC Condor SC Condor
Matchday 7
Hannover 96 Hannover 96 3:1 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 0:0 Hertha BSC Hertha BSC
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 0:2 FC Schalke 04 FC Schalke 04
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 4:3 FC Augsburg FC Augsburg
 
Bayern Munich Bayern Munich 0:3 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
Matchday 9
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 2:2 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 1:1 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 2:1 Holstein Kiel Holstein Kiel
Matchday 11
VfR Aalen VfR Aalen 0:1 SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln
 
KFC Uerdingen KFC Uerdingen 05 2:1 FC Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
 
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 2:0 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
 
Unterhaching SpVgg Unterhaching 1:1 Preußen Münster Preußen Münster
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 2:2 Sportfreunde Lotte SF Lotte
 
Energie Cottbus FC Energie Cottbus 2:1 FSV Zwickau FSV Zwickau
Matchday 8
Burnley Burnley FC 1:1 Huddersfield Town Huddersfield
  Watford Watford FC 0:4 AFC Bournemouth Bournemouth
 
Crystal Palace Crystal Palace 0:1 Wolverhampton Wanderers Wolves
 
Leicester Leicester City 1:2 Everton FC Everton
 
Spurs Tottenham Hotspur 1:0 Cardiff City Cardiff
 
Man Utd Manchester United 3:2 Newcastle United Newcastle
  Girona Girona FC 2:3 SD Eibar SD Eibar
  Getafe Getafe CF 0:1 Levante UD Levante
  Alavés Deportivo Alavés 1:0 Real Madrid Real Madrid
  CD Leganés CD Leganés 1:0 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 2:0 Bologna FC 1909 Bologna
  Udinese Calcio Udinese Calcio 0:2 Juventus FC Juventus
  FC Empoli FC Empoli 0:2 AS Roma AS Roma
Matchday 9 LOSC Lille LOSC Lille 3:1 AS Saint-Étienne Saint-Étienne
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 0:0 Stade Reims Reims
  SC Amiens SC Amiens 1:0 FCO Dijon Dijon
  SCO Angers SCO Angers 2:2 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  Guingamp EA Guingamp 1:1 HSC Montpellier Montpellier
Matchday 10
SCR Altach SC Rheindorf Altach 2:0 Austria Vienna Austria Vienna
 
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 3:4 TSV Hartberg TSV Hartberg
 
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 0:0 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 1:0 Dinamo Moscow Dinamo Moscow
  Rostov FK Rostov 0:1 FK Orenburg Orenburg
  Rubin Kazan Rubin Kazan 1:0 Ural Yekaterinburg Ural
  Enisey II Enisey Krasnoyarsk II 1:2 Spartak Moskow II Spartak II
  Rubin Kazan II Rubin Kazan II 1:1 Ural Ekaterinburg II Ural II
  Akhmat II Akhmat Grozny II 2:0 Anzhi Makhachkala II Anzhi II
Matchday 11 CS U Craiova CS Universitatea Craiova 1:1 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
  Astra Giurgiu Astra Giurgiu 1:2 CFR Cluj CFR Cluj
Matchday 10
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 1:3 FC Basel 1893 FC Basel
 
BSC Young Boys BSC Young Boys 2:3 FC Luzern FC Luzern
Matchday 8 ADO Den Haag ADO Den Haag 1:0 FC Groningen FC Groningen
  PEC Zwolle PEC Zwolle 2:0 SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
 
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 4:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
  De Graafschap De Graafschap Doetinchem 0:5 SC Heerenveen Heerenveen
  Trabzonspor U19 Trabzonspor U19 1:1 Akhisarspor U19 Akhisarspor U19
  Sivasspor U19 Sivasspor U19 2:0 Yeni Malatyaspor U19 Y. Malatya U19
  Göztepe U19 Göztepe U19 2:1 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19
  Alanyaspor U19 Alanyaspor U19 1:0 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U19 BB Erzurum U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 2:1 Konyaspor U19 Konyaspor U19
  C. Rizespor U19 Caykur Rizespor U19 0:3 Kayserispor U19 Kayserispor U19
  Galatasaray U19 Galatasaray SK U19 1:2 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  Ankaragücü U19 MKE Ankaragücü U19 2:2 Bursaspor U19 Bursaspor U19
  Basaksehir U19 Istanbul Basaksehir FK U19 0:1 Fenerbahce SK U19 Fenerbahce U19
  Kayserispor U21 Kayserispor U21 3:5 Caykur Rizespor U21 C. Rizespor U21
  Bursaspor U21 Bursaspor U21 4:2 MKE Ankaragücü U21 Ankaragücü U21
  BB Erzurum U21 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U21 8:1 Alanyaspor U21 Alanyaspor U21
  Antalyaspor U21 Antalyaspor U21 0:2 Galatasaray SK U21 Galatasaray U21
 
Kayserispor Kayserispor 2:2 Caykur Rizespor C. Rizespor
  Bursaspor Bursaspor 1:0 MKE Ankaragücü Ankaragücü
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 1:0 Alanyaspor Alanyaspor
 
Antalyaspor Antalyaspor 0:1 Galatasaray SK Galatasaray
Matchday 7 Vitória Setúbal Vitória Setúbal FC 3:0 Moreirense FC Moreirense
  Marítimo CS Marítimo 1:3 Vitória Guimarães SC Vit. Guimarães
  Braga SC Braga 1:1 Rio Ave FC Rio Ave FC
Matchday 8 Dundee FC Dundee FC 1:2 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Hibernian FC Hibernian FC 6:0 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
  Motherwell FC Motherwell FC 1:1 Livingston FC Livingston FC
  Aberdeen FC Aberdeen FC 4:1 St. Mirren FC St. Mirren
Matchday 11 FK Mariupol FK Mariupol 1:1 Karpaty Lviv Karpaty
  FK Oleksandria FK Oleksandria 3:2 Chornomorets Odessa Chornomorets
Matchday 6 Panionios Panionios Athens 1:0 Aris Thessaloniki Aris Saloniki
  Panetolikos Panetolikos GFS 2:1 APO Levadiakos APO Levadiakos
  Asteras Tripoli Asteras Tripolis 1:1 Panathinaikos Athens Panathinaikos
Matchday 7 RUW Ciney RUW Ciney 0:3 UR La Louvière Centre UR La Louvière
  La Louvière RAAL La Louvière 0:4 RS Waremmien FC Waremme
  Couvin-Mariemb. RES Couvin-Mariembourg-Fraire 1:3 RUS Rebecq RUS Rebecq
  RFC Meux RFC Meux 2:2 RE Acren-Lessines RE Acren
  RE Durbuy Royale Entente Durbuy 1:0 RFC Wallonia Walhain WalloniaWalhain
Matchday 10 KAS Eupen KAS Eupen 1:2 Royal Antwerp FC Royal Antwerp
  Sint-Truiden Sint-Truidense VV 3:1 Royal Excel Mouscron Mouscron
  KSC Lokeren KSC Lokeren 1:3 KV Kortrijk KV Kortrijk
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 1:1 KV Oostende KV Oostende
Matchday 9 Lommel SK Lommel SK 3:1 KSV Roeselare KSV Roeselare
  Beerschot V.A. K. Beerschot V.A. 1:0 AFC Tubize AFC Tubize
Matchday 6 Thes Sport KVV Thes Sport 1:0 RFC Lüttich RFC Lüttich
  KSK Heist KSK Heist 1:0 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
  RE Virton Royal Excelsior Virton 2:2 KMSK Deinze SK Deinze
  ASV Geel AS Verbroedering Geel 1:0 FC Knokke FC Knokke
  RWDM RWD Molenbeek (2015) 4:0 KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde
  RSC Chatelet RSC Chatelet-Farciennes 1:0 KFC Dessel Sport Dessel Sport
  FCV Dender EH FCV Dender EH 0:4 RFC Seraing RFC Seraing
  KRC Harelbeke Racing Harelbeke 3:0 KSCT Menen KSCT Menen
  Dikkelvenne SC Dikkelvenne 1:4 KVK Westhoek KVK Westhoek
  KRC Gent KRC Gent 2:0 Diegem Sport Diegem Sport
  Tempo Overijse Tempo Overijse 2:0 Olympia SC Wijgmaal Ol. Wijgmaal
  Royal Cappellen Royal Cappellen FC 0:0 Spouwen Mopertingen Mopertingen
  KSV Temse KSV Temse 5:3 KFC Turnhout KFC Turnhout
  Heur Tongeren KFC Heur Tongeren 2:1 KSC City Pirates City Pirates
  Sint-Niklaas SK Sint-Niklaas 3:2 RC Hades RC Hades
  KSK Hasselt KSK Hasselt 1:0 KFC VW Hamme VW Hamme
Matchday 11 Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 2:2 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 1:0 AC Sparta Praha Sparta Praha
Matchday 12 Odense BK Odense Boldklub 2:2 Aarhus GF Aarhus GF
Matchday 11 Radnik FK Radnik Surdulica 0:0 FK Spartak Subotica Spartak
  Mladost FK Mladost Lucani 0:1 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Macva FK Macva Sabac 2:0 OFK Backa Backa
  Cukaricki FK Cukaricki 6:1 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 0:1 FK Napredak Krusevac Napredak
  Rad FK Rad 1:3 FK Proleter Novi Sad Proleter
Matchday 10 HNK Gorica HNK Gorica 2:1 HNK Rijeka HNK Rijeka
  Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 3:1 NK Istra 1961 NK Istra
Matchday 31 Kemi City Kemi City FC 0:2 FC Inter Turku FC Inter
  TPS Turun Palloseura 1:2 Rovaniemen Palloseura RoPS
  SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki 0:1 FC Honka FC Honka
Matchday 11 Pogon Szczecin Pogon Szczecin 4:0 Wisla Plock Wisla Plock
  Lechia Gdansk Lechia Gdansk 4:1 Zaglebie Sosnowiec Z. Sosnowiec
  Slask Wroclaw Slask Wroclaw 0:1 Legia Warszawa Legia Warszawa
  Botev Plovdiv Botev Plovdiv 4:1 FK Dunav Ruse FK Dunav
  Septemvri Sofia Septemvri Sofia 0:3 CSKA Sofia CSKA Sofia
  PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe Stara Zagora 1:0 Lokomotiv Plovdiv Lok. Plovdiv
Matchday 10 Litex Lovetch FC Litex Lovetch 0:1 FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa Lokomotiv GO
  Arda Kardzhali FK Arda Kardzhali 0:1 PFK Ludogorets Razgrad II Ludogorets II
  OFK Pirin OFK Pirin Blagoevgrad 1:3 PFK Nesebar PFK Nesebar
  B. Galabovo FK Botev Galabovo 0:1 PFC Montana PFC Montana
  Kariana Erden Kariana Erden 0:0 Chernomorets Balchik C. Balchik
  Strumska Slava Strumska Slava 1:1 Lokomotiv Sofia Lok. Sofia
  Pomorie OFK Pomorie 1:0 PFK Dobrudzha Dobrich Dob. Dobrich
Matchday 12 NK Domzale NK Domzale 2:2 NS Mura NS Mura
  NK Maribor NK Maribor 2:1 NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
  NK Celje NK Celje 1:3 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
Matchday 8 E. Ettelbrück FC Etzella Ettelbruck 1:0 FC Differdange 03 Differdange 03
  Pr. Niederkorn FC Progrès Niederkorn 2:1 US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
Matchday 10 Honvéd Budapest Honvéd FC 1:0 Diósgyőri VTK Diósgyőr
  Paksi FC Paksi FC 4:1 Kisvárda FC Kisvárda
  Újpest FC Újpest FC 2:0 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
  Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 2:0 Szombathelyi Haladás Haladás
  Ferencváros Ferencvárosi TC 2:2 Debreceni VSC Debrecen
Matchday 11 Ruzomberok MFK Ruzomberok 3:1 FC Nitra FC Nitra
  Slo. Bratislava Slovan Bratislava 2:2 FK Senica FK Senica
  MSK Zilina MSK Zilina 2:0 FK Zeleziarne Podbrezova Podbrezova
  AS Trencin AS Trencin 1:2 MFK Zemplin Michalovce Michalovce
  Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 3:1 FC ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
Matchday 7 MSV Neuruppin MSV 1919 Neuruppin 2:1 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
  GW Brieselang Grün-Weiß Brieselang 4:2 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  Petershagen-E. Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf 1:2 BSC Preußen 07 Blankenfelde-Mahlow BSC Preußen 07
  1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 1:1 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 2:4 Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
  FSV Bernau FSV Bernau 3:1 Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 1:0 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
Matchday 15 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 5:0 SV Hutthurm SV Hutthurm
  1.FC Passau 1.FC Passau 0:0 SV Donaustauf SV Donaustauf
  FC Tegernheim FC Tegernheim 0:1 ASV Burglengenfeld Burglengenfeld
  TSV Kareth TSV Kareth-Lappersdorf 1:2 SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf
  SV Etzenricht SV Etzenricht 0:2 FC Sturm Hauzenberg St. Hauzenberg
  Eintr. Bamberg FC Eintracht Bamberg 2:2 FC Coburg FC Coburg
  SV Mitterteich SV Mitterteich 1:0 Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV
  TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld 3:1 SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf
  Quelle Fürth SG Quelle Fürth 0:0 TSV Buch (Bay.) TSV Buch
  SC Groß'lohe SC Großschwarzenlohe 4:1 TSV Sonnefeld TSV Sonnefeld
  FC Lichtenfels 1.FC Lichtenfels 3:0 FC Vorwärts Röslau Vorw. Röslau
  TSV Kornburg TSV Kornburg 1:4 1.FC Herzogenaurach 1.FC H'aurach
Matchday 13 Schwebenried DJK Schwebenried 2:1 TSV Unterpleichfeld Unterpleichfeld
  TG Höchberg TG Höchberg 0:2 TSV Kleinrinderfeld Kleinrinderfeld
  TSV Karlburg TSV Karlburg 1:4 Alemannia Haibach Alem. Haibach
Matchday 14 E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 2:1 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  FC Töging FC Töging 2:0 Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
  FC Deisenhofen FC Deisenhofen 4:0 SC Eintracht Freising SE Freising
  TSV Bogen TSV Bogen 0:1 ASCK Simbach Simbach
  ASV Dachau ASV Dachau 2:3 TSV Grünwald TSV Grünwald
  FC Moosinning FC Moosinning 0:3 TSV Kastl TSV Kastl
  VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos 4:1 TuS 1860 Pfarrkirchen Pfarrkirchen
Matchday 7 SC Vahr-Blockd. SC Vahr-Blockdiek 0:0 SV Lemwerder SV Lemwerder
Matchday 11 C. Schönkirchen TSG Concordia Schönkirchen 0:5 SV Eichede II SV Eichede II
  Phönix Lübeck 1.FC Phönix Lübeck 2:3 SV Preußen Reinfeld Pr. Reinfeld
  SpVg Eidertal SpVg Eidertal Molfsee 1:2 TSV Wankendorf TSV Wankendorf
Matchday 9 TSV Gellersen TSV Gellersen 1:1 TuS Harsefeld TuS Harsefeld
  Rotenburger SV Rotenburger SV 0:0 VfL Güldenstern Stade VfL Güldens.
Matchday 13 FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 0:1 SF Köllerbach SF Köllerbach
  Halberg Brebach SC Halberg Brebach 3:0 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  SV Saar 05 SV Saar 05 Saarbrücken 2:1 SV 07 Elversberg II Elversberg II
  SV Mettlach SV Mettlach 3:1 FV Eppelborn FV Eppelborn
  Auersmacher SV Auersmacher 1:0 FC Rastpfuhl FC Rastpfuhl
Matchday 11 Göttingen 05 1.SC Göttingen 05 3:1 SVG Göttingen SVG Göttingen
  HSC/BW Tündern HSC/BW Tündern 3:0 TSV Krähenwinkel/Kaltenweide Krähenwinkel
  MTV Almstedt MTV Almstedt 2:0 TV Stuhr TV Stuhr
  VfL Bückeburg VfL Bückeburg 1:1 SC Hemmingen/Westerfeld SC Hemmingen/W.
Matchday 12 DJK St. Tönis DJK Teutonia St. Tönis 0:0 VfL Jüchen-Garzweiler VfL Jüchen-G.
  FSV Salmrohr FSV Salmrohr 0:1 SG Alfbachtal SG Alfbachtal
  SG Hochwald SG Hochwald/Zerf 2:0 SG Malberg/Rosenheim SG Malberg/R.
  SF Eisbachtal Sportfreunde Eisbachtal 3:1 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
  TuS Mayen TuS Mayen 2:4 SV Morbach SV Morbach
  Ahrweiler BC Ahrweiler BC 6:0 TuS Oberwinter TuS Oberwinter
  SG 99 Andernach SG 99 Andernach 3:4 VfB Linz VfB Linz
Matchday 7 Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 4:0 BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 0:2 FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 2:0 SSV Markranstädt Markranstädt
  Eintr. Niesky FV Eintracht Niesky 0:3 FC Grimma FC Grimma
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 5:2 SG Taucha 99 SG Taucha 99
Matchday 8 Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 2:0 FC Wacker Teistungen Teistungen
  E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 3:4 FSV Martinroda FSV Martinroda
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 2:1 FC An der Fahner Höhe FC Fahner Höhe
  SGG Schweina SG Glücksbrunn Schweina 4:3 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 2:1 SV Ehrenhain SV Ehrenhain
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 0:5 SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  Meuselwitz II ZFC Meuselwitz II 2:3 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
Matchday 10 Sandhausen II SV Sandhausen II 2:2 1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal
  SV Schwetzingen SV 98 Schwetzingen 0:2 FC-Astoria Walldorf II FCA Walldorf II
  SG Kirchheim SG HD-Kirchheim 0:3 VfR Mannheim VfR Mannheim
  TSG Weinheim TSG 62/09 Weinheim 1:2 FV Lauda FV Lauda
  TuS Bilfingen TuS Bilfingen 2:2 FC Heidelsheim FC Heidelsheim
  SV Empor Berlin SV Empor Berlin 3:1 TSV Rudow 1888 TSV Rudow 1888
Matchday 8 VfB Neckarrems VfB Neckarrems 0:1 FV Löchgau FV Löchgau
  VfL Nagold VfL Nagold 0:0 SSV Ehingen-Süd 1974 Ehingen-Süd
  SKV Rutesheim SKV Rutesheim 3:1 VfL Sindelfingen Sindelfingen
  Dorfmerkingen Sportfreunde Dorfmerkingen 1:1 TSG Tübingen TSG Tübingen
  Olymp. Laupheim FV Olympia Laupheim 3:1 SV Breuningsweiler Breuningsweiler
  FSV Hollenbach FSV Hollenbach 3:2 Calcio Leinfelden-Echterdingen L-Echterdingen
  FC Wangen 05 FC Wangen 05 3:4 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen
Matchday 13 FSV Fernwald FSV Fernwald 7:1 FV Breidenbach FV Breidenbach
  VfB Marburg VfB Marburg 3:2 FC Dorndorf FC Dorndorf
  SV Steinbach SV Steinbach 1:1 1.FC Schwalmstadt Schwalmstadt
  Adler Weidenh. SV Adler Weidenhausen 3:1 SV 07 Eschwege SV 07 Eschwege
  Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 1:2 FC Viktoria 09 Urberach Vikt. Urberach
  Usinger TSG Usinger TSG 3:7 FC Hanau 93 FC Hanau 93
  1.FC Erlensee 1.FC Erlensee 1:1 SG Rot-Weiß Frankfurt RW Frankfurt
Matchday 8 Rostocker FC Rostocker FC 1895 0:2 FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
  FCM Schwerin FC Mecklenburg Schwerin 2:0 SV 90 Görmin SV 90 Görmin
  SV Pastow SV Pastow 7:0 SV Hanse Neubrandenburg 01 SV Hanse 01
  Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 7:2 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
  SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 1:0 TSV 1860 Stralsund TSV Stralsund
  Grimmener SV Grimmener SV 2:0 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  SV Kelbra SV Kelbra 4:2 Fortuna Magdeburg Fort. Magdeburg
  SV Westerhausen SV 1890 Westerhausen 2:3 1.FC Romonta Amsdorf Romonta Amsdorf
  IMO Merseburg VfB IMO Merseburg 2:0 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
  U. Schönebeck Union 1861 Schönebeck 1:3 SV Eintracht Elster Eintr. Elster
Matchday 9 Bad Kreuznach Eintracht Bad Kreuznach 4:1 TSV Gau-Odernheim Gau-Odernheim
  Waldalgesheim SV Alemannia Waldalgesheim 0:1 SV Gonsenheim SV Gonsenheim
  SV Morlautern SV Morlautern 3:0 FK Pirmasens II FK Pirmasens II
  TuS Rüssingen TuS Rüssingen 2:0 FC Speyer 09 FC Speyer 09
Matchday 28 Sport Recife Sport Club do Recife 2:1 Sport Club Internacional Internacional
  Corinthians Sport Club Corinthians Paulista 0:3 Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
  EC Vitória Esporte Clube Vitória 0:1 Santos FC Santos FC
  Athletico-PR Club Athletico Paranaense 4:0 América Futebol Clube (MG) América-MG
  Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 1:0 Clube Atlético Mineiro Atlético-MG
  São Paulo São Paulo Futebol Clube 0:2 Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
Matchday 8 Aldosivi Club Atlético Aldosivi 2:0 Club Atlético San Martín (Tucumán) San Martín (T)
  Gimnasia Club de Gimnasia y Esgrima La Plata 1:0 Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba Godoy Cruz
  San Martín Club Atlético San Martín (SJ) 3:1 Club Atlético Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield
Matchday 6 Instituto AC Instituto AC Córdoba 1:2 Deportivo Santamarina Dep. Santamarin
  Brown Adrogue Brown de Adrogue 1:1 Club Almagro Almagro
  Quilmes Quilmes Atlético Club 1:1 Gimnasia y Esgrima de Mendoza GyE Mendoza
  CA Temperley Club Atlético Temperley 1:0 Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) Gimnasia (J)
  Chacarita Jrs Club Atlético Chacarita Juniors 0:2 Arsenal Fútbol Club Arsenal FC
Matchday 12 Santos Laguna Santos Laguna 3:1 Atlas Guadalajara Atlas
  Tiburones Rojos Tiburones Rojos de Veracruz 0:0 Club Necaxa Necaxa
Matchday 32 Montreal Impact Montreal Impact 3:0 Columbus Crew SC Columbus Crew
  Atlanta United Atlanta United FC 2:1 New England Revolution Revolution
  Toronto FC Toronto FC 1:2 Vancouver Whitecaps FC Vancouver
Matchday 13 Atlético Huila CD Atlético Huila 2:1 Alianza Petrolera Alianza Petrol.
Matchday 29 Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 0:3 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 0:1 Gamba Osaka Gamba Osaka
  Sagan Tosu Sagan Tosu 0:1 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Vissel Kobe Vissel Kobe 1:1 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
Matchday 26 FC Ryukyu FC Ryukyu 1:0 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
Matchday 36 Albirex Niigata Albirex Niigata 2:1 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 0:0 Ehime FC Ehime FC
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 0:1 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Omiya Ardija Omiya Ardija 2:1 Mito HollyHock Mito HollyHock
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 1:1 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
Matchday 5 Al Qadisiyah Al Qadisiyah FC 0:1 Al-Wahda Mekka Al-Wahda
Matchday 11 Potros UAEM Potros UAEM 0:1 FC Juárez FC Juárez
  Atlante CF Atlante 2:3 Atlético de San Luis San Luis
  Correcaminos Correcaminos de la UAT 1:1 Celaya FC Celaya
Matchday 12 Krupa U17 FK Krupa na Vrbasu U17 2:3 NK Celik Zenica U17 Celik U17
Matchday 9 S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 3:0 FK Radnik Bijeljina U19 Bijeljina U19
  Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 2:1 FK Velez Mostar U19 V. Mostar U19
Matchday 13 GOSK Gabela NK GOSK Gabela 0:4 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
  Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 0:3 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 0:6 FK Sarajevo FK Sarajevo
  Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 3:1 FK Tuzla City FK Tuzla City
  Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 2:0 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
Semi-Finals Western Sydney Western Sydney Wanderers 0:3 Sydney FC Sydney FC
Matchday 14 Metropolitanos Metropolitanos FC 0:1 Estudiantes de Caracas SC Est. Caracas
  Dep. Anzoátegui Deportivo Anzoátegui SC 1:0 Carabobo FC Carabobo FC
  Puerto Cabello Academia Puerto Cabello 2:2 Deportivo Lara Deportivo Lara
  Portuguesa FC Portuguesa FC 1:3 Atlético Venezuela Atl. Venezuela
Matchday 9 Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 2:0 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
  NK Vitez NK Vitez 1:3 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 1:1 NK Novi Travnik NK Novi Travnik
  FK Igman FK Igman Konjic 1:0 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
  FK Gorazde FK Gorazde 3:0 HNK Capljina HNK Capljina
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 1:3 FK Velez Mostar Velez Mostar
  Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 2:0 NK Bosna Visoko NK Visoko
  HNK Orasje HNK Orasje 2:1 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
Matchday 24 Gomel FK Gomel 0:0 Dnyapro Mogilev Dnyapro Mogilev
  FK Slutsk FK Slutsk 0:2 FK Vitebsk Vitebsk
  Dnepr Mogilev Dnepr Mogilev 1:4 Dynamo Brest Dynamo Brest
  Gomel FK Gomel 0:3 Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
Matchday 9 USM Alger USM Alger 0:0 MC Algiers MC Algiers
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 0:1 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 1:0 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 2:0 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  Slavija S. FK Slavija Sarajevo 0:2 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  OFK Sloga OFK Sloga Gornje Crnjelovo 1:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  Mrkonjic FK Sloboda Mrkonjic Grad 0:0 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
Matchday 10 El Gouna El Gouna FC 0:0 Masr El Makasa El Makasa
Matchday 4 Club Africain Club Africain Tunis 1:4 Stade Tunisien Stade Tunisien
  AS Gabès Avenir Sportif de Gabès 2:1 Etoile Sportive Metlaoui ES Metlaoui
  JS Kairouan JS Kairouanaise 1:1 Stade Gabèsien Stade Gabèsien
  US Ben Guerdane Union Sportive de Ben Guerdane 2:2 US Tataouine US Tataouine
Matchday 28 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi 2:3 FC Saburtalo Saburtalo
  FC Samtredia FC Samtredia 1:0 FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
Matchday 32 Gangwon FC Gangwon FC 1:1 Pohang Steelers Pohang Steelers
  Daegu FC Daegu FC 1:2 Incheon United Incheon Utd.
  Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons 1:0 FC Seoul FC Seoul
Matchday 10 NK Rogaska NK Rogaska 1:1 NK Roltek Dob NK Dob
  NK Bilje Vitanest Bilje 2:2 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  Drava Ptuj NK Drava Dakinda Ptuj 1:2 NK Brda NK Brda
  NK Ankaran NK Ankaran Hrvatini 1:0 NK Dekani NK Dekani
  NK Fuzinar NK Fuzinar 4:2 ND Ilirija 1911 ND Ilirija
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 0:1 NK Krka NK Krka
Matchday 30 Toronto FC II Toronto FC II 1:3 Louisville City FC Louisville City
  Fresno Fresno FC 3:0 Colorado Springs Switchbacks FC Switchbacks FC
Matchday 25 Mokpo City Mokpo City 9:00 AM Busan Transportation Corp. Busan Trans.Co.
  Cheonan City Cheonan City 9:00 AM Gimhae FC Gimhae FC
  Cheonan City Cheonan City 2:2 Gimhae FC Gimhae FC
  Mokpo City Mokpo City 1:2 Busan Transportation Corp. Busan Trans.Co.
Matchday 31 Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 2:1 Asan Mugunghwa FC Asan Mugunghwa
  Gwangju FC Gwangju FC 1:1 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
  Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 2:1 Asan Mugunghwa 2 Asan Mugunghwa2
  Suwon FC Suwon FC 0:3 Busan IPark Busan IPark
  Ansan Greeners Ansan Greeners 0:2 FC Anyang FC Anyang
Matchday 9 Forfar Athletic Forfar Athletic FC 0:4 East Fife FC East Fife
  Raith Rovers Raith Rovers FC 1:1 Arbroath FC Arbroath
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 3:2 Montrose FC Montrose
  Stranraer Stranraer FC 3:2 Dumbarton FC Dumbarton FC
  Airdrieonians Airdrieonians FC 1:3 Brechin City FC Brechin City
Matchday 7 DVS '33 DVS '33 Ermelo 6:3 SJC Noordwijk SJC Noordwijk
  SteDoCo VV SteDoCo 0:0 HSV Hoek Hoek
  Noordwijk VV Noordwijk 6:1 VVOG Harderwijk VVOG
  Harkemase Boys Harkemase Boys 7:1 Achilles '29 Achilles '29
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs 3:0 VV DOVO Veenendaal DOVO
  Groningen U21 FC Groningen U21 2:0 ONS Sneek ONS Sneek
  ASWH ASWH Ambacht 6:0 VV Eemdijk VV Eemdijk
  Quick Boys Quick Boys 3:0 FC Lisse FC Lisse
  De Dijk ASV De Dijk 1:3 Odin '59 Heemskerk Odin '59
Matchday 30 São Bento (SP) Esporte Clube São Bento (SP) 1:0 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
  Brasil-RS Grêmio Esportivo Brasil (RS) 0:1 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
  Avaí FC Avaí Futebol Clube (SC) 2:0 Boa Esporte Clube (MG) Boa Esporte
  Coritiba FC Coritiba Foot Ball Club 2:1 Esporte Clube Juventude Juventude
  Atlético-GO AC Goianiense (GO) 2:2 Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
  Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 1:0 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
Matchday 9 Llandudno FC Llandudno FC 1:2 Llanelli AFC Llanelli
  Newtown Newtown AFC 2:0 Barry Town United FC Barry Town
  Carmarthen Carmarthen Town AFC 0:3 The New Saints FC The New Saints
Matchday 7 OJC Rosmalen OJC Rosmalen 0:1 EVV Echt EVV Echt
  Volendam U21 FC Volendam U21 2:1 RKVV Westlandia Westlandia
Matchday 12 Leeds Leeds United 1:1 Brentford FC Brentford
 
QPR Queens Park Rangers 1:1 Derby County Derby
  Middlesbrough Middlesbrough FC 0:2 Nottingham Forest Nottm Forest
  Sheffield Utd. Sheffield United 1:0 Hull City Hull City
  Millwall Millwall FC 2:1 Aston Villa Aston Villa
 
Swansea Swansea City 2:3 Ipswich Town Ipswich
  Birmingham Birmingham City 3:1 Rotherham United Rotherham
 
Norwich Norwich City 0:1 Stoke City Stoke City
 
West Brom West Bromwich Albion 4:1 Reading FC Reading
  Preston NE Preston North End 4:0 Wigan Athletic Wigan
  Bolton Bolton Wanderers 0:1 Blackburn Rovers Blackburn
Matchday 9 Edinburgh City Edinburgh City FC 3:0 Berwick Rangers FC Berwick Rangers
  Peterhead FC Peterhead FC 3:0 Elgin City FC Elgin City
  Queen's Park Queen's Park FC 1:0 Clyde FC Clyde FC
  Annan Athletic Annan Athletic FC 3:1 Albion Rovers FC Albion Rovers
  Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 1:0 Stirling Albion FC Stirling
Third Place Play-Off Home Utd. Home United FC 6:7 on pens Balestier Khalsa FC Balestier FC
Final Albirex Niigata Albirex Niigata (S) 4:1 Brunei DPMM FC DPMM FC
Matchday 11 Mvd City Torque Montevideo City Torque 1:1 Club Atlético Atenas de San Carlos CA Atenas
  Progreso Club Atlético Progreso 1:1 Liverpool FC Montevideo Liverpool FC
  Defensor Defensor Sporting Club 3:0 Montevideo Wanderers Wanderers
Matchday 18 Tammeka U17 Jalgpallikool Tammeka U17 2:0 Tallinn JK Legion U17 TJK Legion U17
Matchday 32 Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 0:1 JK Trans Narva JK Trans Narva
  JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 1:2 FC Kuressaare Kuressaare
  Kalev Kalev Tallinn 1:4 FCI Levadia FCI Levadia
  JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 1:1 Paide Linnameeskond Paide
  Nomme Kalju U21 Nomme Kalju FC U21 0:1 Maardu Linnameeskond FC Maardu
  Keila JK Keila JK 4:0 FC Santos Tartu Santos Tartu
  FC Helios Voru FC Helios Voru 5:5 FC Nomme United Nomme United
Matchday 33 Sligo Rovers Sligo Rovers 2:1 Bray Wanderers Bray Wanderers
Matchday 12 Peterborough Peterborough United 0:4 Barnsley FC Barnsley FC
  Luton Luton Town 3:2 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Charlton Charlton Athletic 1:2 Coventry City Coventry
  Portsmouth Portsmouth FC 0:2 Gillingham FC Gillingham FC
  Shrewsbury Shrewsbury Town 1:0 Accrington Stanley Accrington
  Blackpool Blackpool FC 2:2 Rochdale AFC Rochdale
  Southend United Southend United 0:0 Oxford United Oxford United
  Wycombe Wycombe Wanderers 2:1 Burton Albion Burton Albion
  Doncaster Doncaster Rovers 0:4 Fleetwood Town Fleetwood
  Plymouth Plymouth Argyle 1:0 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Bradford Bradford City 1:2 Sunderland AFC Sunderland
  Bristol Rovers Bristol Rovers 0:1 Walsall FC Walsall
  Bury Bury FC 2:2 Mansfield Town Mansfield Town
  Yeovil Town Yeovil Town 2:2 Exeter City Exeter City
  Grimsby Town Grimsby Town 2:0 Port Vale FC Port Vale
  Macclesfield Macclesfield Town 0:1 Notts County Notts County
  Stevenage Stevenage FC 3:1 Colchester United Colchester Utd.
  Lincoln City Lincoln City 1:0 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Forest Green Forest Green Rovers 1:1 Newport County Newport County
  MK Dons Milton Keynes Dons 3:0 Cheltenham Town Cheltenham
  Swindon Town Swindon Town 1:1 Northampton Town Northampt. Town
  Crawley Town Crawley Town 2:0 Cambridge United Cambridge Utd.
  Oldham Athletic Oldham Athletic 1:3 Carlisle United Carlisle United
  Morecambe FC Morecambe FC 3:4 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
Matchday 15 Braintree Braintree Town 1:2 Eastleigh FC Eastleigh FC
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 2:0 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Chesterfield FC Chesterfield FC 0:0 AFC Fylde Fylde
  Maidenhead Utd. Maidenhead United 0:2 Leyton Orient Leyton Orient
  Aldershot Town Aldershot Town 3:0 FC Halifax Town Halifax Town
  Dover Athletic Dover Athletic 1:4 Salford City Salford
  Maidstone Maidstone United 0:1 Bromley FC Bromley
  Barnet Barnet FC 2:0 Solihull Moors Solihull Moors
  Ebbsfleet Utd Ebbsfleet United 0:2 Harrogate Town Harrogate Town
  Wrexham Wrexham AFC 1:0 Havant & Waterlooville FC Havant & Water.
  Barrow Barrow AFC 2:1 Sutton United Sutton Utd
  Gateshead FC Gateshead FC 2:0 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
Matchday 10 Ballymena Ballymena United 3:0 Newry City AFC Newry City
  Coleraine Coleraine FC 1:4 Glenavon FC Glenavon
  Dungannon Dungannon Swifts 0:2 Warrenpoint Town FC Warrenpoint
Matchday 9 Dergview Dergview FC 1:2 Ballyclare Comrades FC Ballyclare
  HW Welders Harland & Wolff Welders 1:1 PSNI FC PSNI FC
  Knockbreda FC Knockbreda FC 2:2 Portadown FC Portadown
  Carrick Rangers Carrick Rangers 1:1 Loughgall FC Loughgall
  Limavady United Limavady United 1:3 Larne FC Larne FC
  Dundela FC Dundela FC 3:2 Ballinamallard United Ballinamallard
Matchday 7 Foggia Foggia Calcio 3:2 Ascoli Calcio Ascoli
  Pescara Delfino Pescara 1936 2:1 Benevento Calcio Benevento
  Carpi Carpi FC 1909 1:1 Cosenza Calcio Cosenza
  Cremonese US Cremonese 0:0 US Salernitana 1919 Salernitana
  Perugia AC Perugia Calcio 1:0 Venezia FC Venezia
Matchday 5 Pro Vercelli FC Pro Vercelli 1892 3:1 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  Sambenedettese US Sambenedettese 1:1 AC Monza Monza
  Monopoli SS Monopoli 1966 0:0 Trapani Calcio Trapani
  Cavese Cavese 1919 0:0 Sicula Leonzio Sicula Leonzio
  Bisceglie AS Bisceglie 1913 1:0 SS Matera Calcio Matera
  Catania Calcio Catania 3:0 US Vibonese Vibonese
  V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 1:2 Casertana FC Casertana
  Potenza Potenza Calcio 1:1 Paganese Calcio 1926 Paganese
  Juve Stabia SS Juve Stabia 2:1 Rende Calcio 1968 Rende
Matchday 25 Deportes Temuco Deportes Temuco 0:1 CD O'Higgins O'Higgins
  CD Palestino CD Palestino 1:3 Club Universidad de Chile U. de Chile
  Huachipato FC Huachipato FC 3:0 CD Universidad Católica CDUC
Matchday 6 BB Bodrumspor Bodrum Belediyesi Bodrumspor 2:1 GMG Kastamonuspor GMG Kastamonu
  Etimesgut Bld Etimesgut Belediyespor 1:1 Bandirmaspor Bandirmaspor
  Manisa FK Manisa Futbol Kulübü 1:0 Pendikspor Pendikspor
Matchday 8 RCD Mallorca RCD Mallorca 4:1 CD Tenerife CD Tenerife
  CD Numancia CD Numancia 1:0 Extremadura UD Extremadura
  Córdoba CF Córdoba CF 1:0 UD Almería UD Almería
  UD Las Palmas UD Las Palmas 0:0 AD Alcorcón Alcorcón
Matchday 10 AJ Auxerre AJ Auxerre 1:2 RC Lens Lens
Matchday 15 Tom Tomsk Tom Tomsk 1:1 Sibir Novosibirsk Sibir
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 3:0 FK Tambov Tambov
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 0:0 FK Tyumen Tyumen
  Khimki FK Khimki 0:0 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Zenit 2 S-Pb Zenit 2 St. Petersburg 1:1 FK Armavir Armavir
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 1:0 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
  Avangard Kursk Avangard Kursk 2:1 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 1:2 Mordovia Saransk Mordovia
  Baltika Baltika Kaliningrad 1:2 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Sochi FC Sochi 2:2 Luch Vladivostok Luch
Matchday 10 Luceafarul Luceafarul Oradea 1:1 CS Sportul Snagov Sportul Snagov
  Metaloglobus FC Metaloglobus Bukarest 1:0 ACS Poli Timisoara Poli Timisoara
  Chindia CF Chindia Targoviste 4:2 Ripensia Timisoara Ripensia
  Viitorul Tg.Jiu ACS Viitorul Tg. Jiu 4:0 Dacia Unirea Braila Braila
  Aerostar Bacau Aerostar Bacau 0:3 CS Mioveni CS Mioveni
  ASU Poli ASU Poli Timisoara 1:0 SSC Farul Constanta SSC Farul
Matchday 12 Chelyabinsk FK Chelyabinsk 2:0 Zvezda Perm Zvezda Perm
  Nosta Nosta Novotroitsk 0:5 Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 2:1 FK Ufa 2 FK Ufa 2
  Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk 1:1 Ural 2 Ekaterinburg Ural 2
  Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 2:4 FK Murom Murom
  Pskov-747 Pskov-747 0:1 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Leningradets FK Leningradets 0:2 Veles Moskau Veles Moskau
  Kvant Obninsk Kvant Obninsk 2:2 FK Kaluga FK Kaluga
  Sokol Saratov Sokol Saratov 2:1 Khimik-Arsenal Tula Khimik-Arsenal
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 2:1 Zorkiy Krasnogorsk Zorkiy
  Salyut Belgorod Salyut Belgorod 0:0 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  Strogino Moscow Strogino Moscow 2:1 Rotor 2 Volgograd Rotor 2
  FK Ryazan FK Ryazan 1:0 Metallurg Lipetsk M. Lipetsk
Matchday 6 Cova Piedade CD Cova Piedade 0:0 SL Benfica B Benfica B
  Mafra CD Mafra 1:1 FC Famalicão Famalicão
  Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 1:0 SC Farense Farense
  Covilhã SC Covilhã 0:0 FC Penafiel Penafiel
Matchday 8 Partick Thistle Partick Thistle FC 0:2 Ross County FC Ross County
  Queen o. t. S. Queen of the South FC 3:3 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Ayr United Ayr United FC 2:0 Dundee United FC Dundee United
  Falkirk FC Falkirk FC 0:2 Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
  Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 1:1 Greenock Morton FC Morton
  Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor 5:0 Kardemir Karabükspor Karabükspor
  Ümraniyespor Ümraniyespor 3:0 Denizlispor Denizlispor
  Altinordu Altinordu FK 1:1 Istanbulspor Istanbulspor
Matchday 12 Hirnyk-Sport Hirnyk-Sport Horishni Plavni 1:0 Zirka Kropyvnytskyi Zirka
  Balkany Zoria Balkany Zoria 1:1 Obolon-Brovar Kyiv Obolon-Brovar
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 1:1 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
  MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 1:1 Ahrobiznes Volochysk Ahrobiznes V.
  Rukh Lviv Rukh Lviv 1:1