For using this site, please activate JavaScript.

Matches Mar 6, 2020

Matchday 25 TuS Osdorf TuS Osdorf 8:30 PM Hamm United FC Hamm Utd.
  HSV III Hamburger SV III 9:00 PM FC Süderelbe FC Süderelbe
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 9:00 PM 1. FC Köln 1. FC Köln
 
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 7:30 PM SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 7:30 PM Hannover 96 Hannover 96
Matchday 27
MSV Duisburg MSV Duisburg 8:00 PM 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
Quarter-Finals 2nd leg ES Sahel Etoile Sportive du Sahel 1:00 AM Wydad Casablanca Wydad AC
  Esperance Esperance Tunis 9:00 PM Zamalek SC Zamalek
Matchday 27 Alavés Deportivo Alavés 10:00 PM Valencia CF Valencia
Matchday 28 Marseille Olympique Marseille 10:00 PM SC Amiens SC Amiens
Matchday 26 FC Emmen FC Emmen 9:00 PM VVV-Venlo VVV-Venlo
Matchday 25
Besiktas Besiktas JK 7:00 PM MKE Ankaragücü Ankaragücü
Matchday 26 Górnik Zabrze Górnik Zabrze 9:30 PM Cracovia Cracovia
Matchday 23 SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach 8:00 PM 1.SC Feucht 1.SC Feucht
  VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos 8:30 PM TSV Ampfing TSV Ampfing
Matchday 20 TSV Travemünde TSV Travemünde 8:45 PM SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
Matchday 22 Mülheim-Kärlich SG 2000 Mülheim-Kärlich 9:00 PM SG 99 Andernach SG 99 Andernach
Matchday 21 SKV Rutesheim SKV Rutesheim 8:00 PM SV Fellbach SV Fellbach
Matchday 19 Malchower SV Malchower SV 90 8:30 PM Grimmener SV Grimmener SV
Matchday 21 Al-Raed Al-Raed 5:05 PM Al-Fateh Al-Fateh
  Al-Wahda Al-Wahda Mekka 8:05 PM Damac FC Damac FC
  Ahli Al-Ahli Jeddah 9:40 PM Al-Feiha FC Al-Feiha
Matchday 22 Brisbane Roar Brisbane Roar 10:30 AM Western Sydney Wanderers Western Sydney
Matchday 18 Al-Wasl Al-Wasl Sports Club 3:30 PM Al-Dhafra SCC Al-Dhafra SCC
  Ittihad Kalba Al Ittihad Kalba Sports Club 3:30 PM Al-Jazira (Abu Dhabi) Al-Jazira
  Al-Wahda FC Al-Wahda FC Abu Dhabi 6:15 PM Ajman Club Ajman Club
  Sharjah FC Sharjah Cultural Sports Club 6:15 PM Hatta Club Hatta Club
Matchday 19 Blau Weiss Linz FC Blau Weiss Linz 8:10 PM SK Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr
  SV Kapfenberg SV Kapfenberg 8:10 PM FC Juniors OÖ Juniors OÖ
  SV Horn SV Horn 8:10 PM Grazer AK 1902 Grazer AK 1902
  A. Lustenau SC Austria Lustenau 8:10 PM Young Violets Austria Wien Young Violets
 
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 8:10 PM Floridsdorfer AC FAC
Matchday 37 Nottm Forest Nottingham Forest 9:45 PM Millwall FC Millwall
group 4 Fjölnir Fjölnir Reykjavík 9:00 PM Vestri Ísafjördur Vestri
Group 1 KR Reykjavík KR Reykjavík 9:00 PM UMF Afturelding Afturelding
Group 2 Fram Reykjavík Fram Reykjavík 9:00 PM Fylkir Reykjavík Fylkir
Group 3 Hafnarfjördur FH Hafnarfjördur 9:00 PM UMF Grindavík Grindavík
  Thróttur Thróttur Reykjavík 9:00 PM ÍF Grótta Grótta
Matchday 1 FC Flora FC Flora Tallinn 7:00 PM Tallinn JK Legion TJK Legion
Matchday 9 Magwe FC Magwe FC 1:00 AM Shan United FC Shan Utd.
Matchday 2 Tanjong Pagar Tanjong Pagar United 1:45 PM Lion City Sailors FC LC Sailors
  DPMM FC Brunei DPMM FC 2:15 PM Tampines Rovers FC Tampines Rovers
Matchday 28 Cittadella AS Cittadella 10:00 PM Pordenone Calcio Pordenone
Matchday 31 CD Lugo CD Lugo 10:00 PM Cádiz CF Cádiz CF
Matchday 28 AC Le Havre AC Le Havre 9:00 PM AJ Auxerre AJ Auxerre
  FC Chambly FC Chambly 9:00 PM FC Le Mans FC Le Mans
  FC Niort FC Chamois Niort 9:00 PM AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  LB Châteauroux LB Châteauroux 9:00 PM SM Caen SM Caen
  Rodez AF Rodez AF 9:00 PM EA Guingamp Guingamp
  Clermont Foot Clermont Foot Auvergne 63 9:00 PM FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
  Troyes ES Troyes AC 9:00 PM Paris FC Paris FC
  Grenoble Grenoble Foot 38 9:00 PM Valenciennes FC Valenciennes FC
Matchday 25 USL Dunkerque USL Dunkerque 7:00 PM FC Villefranche-Beaujolais FC Villefranche
  Lyon Duchère AS Lyon Duchère 9:00 PM Le Puy Foot 43 Auvergne Le Puy Foot
  AS Béziers AS Béziers 9:00 PM US Avranches US Avranches
  Bourg-en-Bresse Bourg-en-Bresse Péronnas 01 9:00 PM Stade Lavallois Stade Lavallois
  SC Toulon Sporting Club de Toulon 9:00 PM US Créteil-Lusitanos US Créteil
  SO Cholet SO Cholet 9:00 PM US Boulogne US Boulogne
  Quevilly-Rouen US Quevilly-Rouen Métropole 9:00 PM FC Bastia-Borgo Bastia-Borgo
  G. Ajaccio GFC Ajaccio 9:00 PM Pau FC Pau FC
  Red Star FC Red Star FC 9:00 PM US Concarneau Concarneau
Matchday 29 FC Den Bosch FC Den Bosch 9:00 PM Almere City FC Almere City
  Helmond Sport Helmond Sport 9:00 PM FC Dordrecht FC Dordrecht
  Excelsior SBV Excelsior Rotterdam 9:00 PM MVV Maastricht MVV Maastricht
  FC Volendam FC Volendam 9:00 PM Ajax Amsterdam U21 Ajax U21
  Telstar SC Telstar 9:00 PM PSV Eindhoven U21 PSV U21
  FC Eindhoven FC Eindhoven 9:00 PM TOP Oss TOP Oss
Matchday 26 Adanaspor Adanaspor 6:00 PM Balikesirspor Balikesirspor
  Menemen Spor Menemen Spor 6:00 PM Altay SK Altay SK
Matchday 25 FC Aarau FC Aarau 9:00 PM FC Wil 1900 FC Wil 1900
Matchday 20 FC Roskilde FC Roskilde 7:00 PM Kolding IF Kolding IF
  Hvidovre IF Hvidovre IF 7:30 PM Vejle Boldklub Vejle BK
  HB Köge HB Köge 8:00 PM Vendsyssel FF Vendsyssel FF
Matchday 22 Odra Opole Odra Opole 7:00 PM GKS Belchatow GKS Belchatow
Matchday 13 Hapoel Katamon Hapoel Katamon Jerusalem 1:2 SC Kfar Qasem SC Kfar Qasem
Matchday 17 Vöcklamarkt Union Vöcklamarkt 8:00 PM FC Wels FC Wels
  SC Weiz SC Weiz 8:00 PM USV St. Anna/Aigen St. Anna/Aigen
Matchday 25 W. Nordhausen FSV Wacker Nordhausen 8:00 PM Hertha BSC II Hertha BSC II
Matchday 23 FSV Frankfurt FSV Frankfurt 8:00 PM FC Gießen FC Gießen
Matchday 18 SC Neusiedl/See SC Neusiedl/See 8:00 PM SK Rapid Wien II Rapid Wien II
  Mattersburg II SV Mattersburg II 8:00 PM FC Mauerwerk Mauerwerk
  Wiener SC Wiener Sport-Club 8:30 PM ASK Ebreichsdorf Ebreichsdorf
  Traiskirchen FCM Traiskirchen 8:30 PM FC Marchfeld Donauauen Marchfeld
Matchday 17 FC Helsingör FC Helsingör 8:00 PM Brönshöj Boldklub Brönshöj BK
  Mannswörth SC Mannswörth 7:00 PM FV Austria XIII Austria XIII
  Oberwart SV Oberwart 8:30 PM ASK Kohfidisch Kohfidisch
  Deutschkreutz FC Deutschkreutz 8:30 PM ASKÖ Klingenbach Klingenbach
  Bad Sauerbrunn SC Bad Sauerbrunn 8:30 PM SC/ESV Parndorf SC/ESV Parndorf
Matchday 11 Kitchee Kitchee SC 2:00 PM Tai Po FC Tai Po
Matchday 3 Hai Phong FC Hai Phong FC 12:00 PM Ho Chi Minh City FC HCM City
Matchday 17 Ostbahn XI SC Ostbahn XI 7:00 PM DSV Fortuna 05 Wien Fortuna 05
Matchday 13 Elmina Sharks Elmina Sharks FC 1:00 AM Liberty Professionals FC Liberty Prof.
  Legon Cities FC Legon Cities FC 1:00 AM West African Football Academy WAFA SC
  Accra Great Olympics Accra Great Olympics 1:00 AM Ebusua Dwarfs FC Ebusua Dwarfs
  Aduana Stars Aduana Stars FC 1:00 AM Ashanti Gold SC Ashanti Gold
  Inter Allies Inter Allies FC 1:00 AM Hearts of Oak Hearts of Oak
  Bechem United Bechem United FC 1:00 AM Dreams FC Dreams FC
  Karela United Karela United FC 1:00 AM Asante Kotoko SC Asante Kotoko
  Eleven Wonders Eleven Wonders FC 1:00 AM Berekum Chelsea FC Berekum Chelsea
  King Faisal King Faisal FC 1:00 AM Medeama SC Medeama
Matchday 20 Floriana Floriana FC 8:00 PM Sirens FC Sirens FC
Matchday 17 Al Ahli Al Ahli Sports Club 3:55 PM Qatar Sports Club Qatar SC
  Al Arabi Al Arabi Sports Club 6:05 PM Al Khor Sports Club Al Khor
Matchday 22 Paykan FC Paykan FC 1:00 AM Persepolis FC Persepolis
  Klub Kosova Klub Kosova 8:00 PM ASV Hamburg ASV Hamburg
  Rahlstedter SC Rahlstedter SC 9:00 PM FC Voran Ohe FC Voran Ohe
Matchday 24 Maritzburg Utd. Maritzburg United FC 8:00 PM Polokwane City FC Polokwane City
Matchday 5 Brothers Union Brothers Union 12:00 PM Bangladesh Police FC Bangl. Police
Matchday 7 Jamshedpur II Jamshedpur FC II 10:30 AM Garhwal FC Garhwal FC
  AU Rajasthan AU Rajasthan FC 10:30 AM ATK II ATK II
  Mumbai City II Mumbai City FC II 10:30 AM ARA FC ARA FC

Select date

Player birthdays

  • Timo Werner
    Date of birth: Mar 6, 1996  Germany
    Position: Centre-Forward
    Market value: 75,00 mil. €
    RB Leipzig
    Age: 24 years

Coach birthdays