For using this site, please activate JavaScript.

Matches Jun 7, 2020

Matchday 30
Werder Bremen SV Werder Bremen 2:30 PM VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
 
Union Berlin 1.FC Union Berlin 4:30 PM FC Schalke 04 FC Schalke 04
 
FC Augsburg FC Augsburg 7:00 PM 1. FC Köln 1. FC Köln
 
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 2:30 PM VfL Osnabrück VfL Osnabrück
 
Hannover 96 Hannover 96 2:30 PM 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 2:30 PM Karlsruher SC Karlsruher SC
 
Preußen Münster Preußen Münster 2:00 PM SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 3:00 PM 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 6:00 PM SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
Matchday 24
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 6:00 PM LASK LASK
 
TSV Hartberg TSV Hartberg 6:00 PM Red Bull Salzburg RB Salzburg
 
Rapid Vienna Rapid Vienna 8:30 PM SK Sturm Graz Sturm Graz
Matchday 26 Odense BK Odense Boldklub 6:00 PM Esbjerg fB Esbjerg fB
  FC Copenhagen FC Copenhagen 6:00 PM Randers FC Randers FC
  AC Horsens AC Horsens 6:00 PM Bröndby IF Bröndby IF
  SönderjyskE SönderjyskE 6:00 PM Silkeborg IF Silkeborg IF
  Nordsjaelland FC Nordsjaelland 6:00 PM FC Midtjylland FC Midtjylland
  Aalborg BK Aalborg BK 6:00 PM Aarhus GF Aarhus GF
  Hobro IK Hobro IK 6:00 PM Lyngby BK Lyngby BK
Matchday 28 Rakow Rakow Czestochowa 1:30 PM LKS Lodz LKS Lodz
  Arka Gdynia Arka Gdynia 4:00 PM Slask Wroclaw Slask Wroclaw
  Wisla Kraków Wisla Kraków 6:30 PM Legia Warszawa Legia Warszawa
Matchday 26 NK Bravo NK Bravo moved NK Triglav Kranj NK Triglav
  NK Domzale NK Domzale moved NK Maribor NK Maribor
Matchday 27 Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 7:55 PM Puskás Akadémia FC Puskás AFC
  Ferencváros Ferencvárosi TC 10:05 PM Diósgyőri VTK Diósgyőr
Matchday 30 SSV Vorsfelde SSV Vorsfelde 4:00 PM Vahdet Salzgitter KSV Vahdet
  Landolfsh./Seu. TSV Landolfshausen/Seulingen 4:00 PM Vahdet Braunschweig TSC Vahdet
  MTV Isenbüttel MTV Isenbüttel 4:00 PM SV Lengede SV Lengede
  Göttingen 05 1.SC Göttingen 05 4:00 PM SSV Kästorf 1922 SSV Kästorf
  BSC Acosta Braunschweiger SC Acosta 4:00 PM TuSpo Petershütte Petershütte
  SVG Göttingen SVG Göttingen 4:00 PM Eintracht Braunschweig II Braunschweig II
  SC Gitter SC Gitter 4:00 PM SV Reislingen/Neuhaus Reislingen/N.
  SC Hainberg SC Hainberg 4:00 PM TSV Germania Lamme TSV Lamme
Matchday 15 NY Red Bulls New York Red Bulls moved Philadelphia Union Philadelphia
  Revolution New England Revolution moved D.C. United D.C. United
  Salt Lake Real Salt Lake City moved FC Dallas FC Dallas
  Kansas Sporting Kansas City moved Orlando City SC Orlando City SC
  Vancouver Vancouver Whitecaps FC moved Montreal Impact Montreal Impact
Matchday 19 Monte. Yamagata Montedio Yamagata moved Kyoto Sanga Kyoto Sanga
  Albirex Niigata Albirex Niigata moved Júbilo Iwata Júbilo Iwata
Matchday 12 Vanr. Hachinohe Vanraure Hachinohe moved azul claro Numazu a. cl. Numazu
  Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka moved Fukushima United Fukushima Utd.
  Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club moved FC Tokyo U23 FC Tokyo U23
  Kataller Toyama Kataller Toyama moved Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  FC Gifu FC Gifu moved Cerezo Osaka U23 C. Osaka U23
Matchday 28 KF Laçi KF Laçi 6:30 PM KF Vllaznia KF Vllaznia
  FC Luftëtari FC Luftëtari 6:30 PM KF Tirana KF Tirana
  FK Bylis Ballsh FK Bylis Ballsh 6:30 PM KF Teuta KF Teuta
  FK Partizani FK Partizani 9:00 PM FK Kukësi FK Kukësi
Matchday 3 Riteriai FK Riteriai 5:00 PM FK Banga Gargzdai Banga Gargzdai
Matchday 12 Vitebsk FK Vitebsk 1:00 AM BATE Borisov BATE Borisov
  Belshina Belshina Bobruisk 1:00 AM Dinamo Minsk Dinamo Minsk
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 1:00 AM Energetik-BGU Minsk Energetik-BGU
Matchday 5 Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings 1:00 PM Gwangju FC Gwangju FC
  Seongnam FC Seongnam FC 1:00 PM Daegu FC Daegu FC
Matchday 11 Richmond Kicker Richmond Kickers moved Forward Madison FC Forward Madison
  Red Wolves Chattanooga Red Wolves SC moved Union Omaha Union Omaha
  Fort Lauderdale Fort Lauderdale CF moved FC Tucson FC Tucson
  Tormenta FC South Georgia Tormenta FC moved Greenville Triumph SC Greenville
  North Texas SC North Texas Soccer Club moved Toronto FC II Toronto FC II
Matchday 20 A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 11:30 AM SV Kapfenberg SV Kapfenberg
Matchday 21 Luqueño Sportivo Luqueño moved Club Nacional Asunción Nacional
  Libertad Club Libertad Asunción moved Club Sportivo San Lorenzo CS San Lorenzo
  Sol de América Club Sol de América moved Olimpia Asunción Olimpia
  Guaireña FC Guaireña FC moved Club 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre
  Cerro Porteño Club Cerro Porteño moved River Plate Asunción River Plate
  General Diaz Club General Díaz de Luque moved Club Guaraní Guaraní
Matchday 6 JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 1:00 PM FC Kuressaare Kuressaare
  Kalju FC Kalju FC 3:00 PM FC Flora Tallinn FC Flora
  JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 7:00 PM Paide Linnameeskond Paide
Matchday 2 Maardu LM Maardu Linnameeskond 1:00 PM Jalgpallikool Tammeka U21 JK Tammeka U21
Matchday 4 FC Elva FC Elva 1:00 PM Maardu Linnameeskond Maardu LM
  Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 1:00 PM Pärnu Jalgpalliklubi Pärnu JK
Matchday 25 Rio Ave FC Rio Ave FC 11:00 PM FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
Matchday 22 Naestved BK Naestved Boldklub 3:00 PM HB Köge HB Köge
Matchday 11 Sandefjord Sandefjord Fotball moved Stabæk Fotball Stabæk Fotball
  Bodø/Glimt FK Bodø/Glimt moved Strømsgodset IF Strømsgodset
  Mjøndalen Mjøndalen IF moved Rosenborg BK Rosenborg BK
  Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 FF moved Odds BK Odds BK
  Haugesund FK Haugesund moved Vålerenga Fotball Vålerenga
Matchday 24 Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 1:40 PM Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
  GKS Tychy GKS Tychy 4:10 PM Chojniczanka Chojnice Chojniczanka
  Sandecja Sandecja Nowy Sacz 6:00 PM Radomiak Radom Radomiak
  Odra Opole Odra Opole 6:00 PM GKS 1962 Jastrzebie GKS Jastrzebie
Matchday 2 Ness Ziona Sektzia Ness Ziona 7:45 PM Maccabi Netanya Maccabi Netanya
Matchday 3 Maccabi Haifa Maccabi Haifa 8:45 PM Hapoel Haifa Hapoel Haifa
Matchday 24 Stal Rzeszow Stal Rzeszow 2:05 PM Widzew Lodz Widzew Lodz
  Blekitni Blekitni Stargard 5:00 PM Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow
  Garbarnia Garbarnia Krakow 5:00 PM Gornik Polkowice Gornik Polk.
  Olimpia Elblag Olimpia Elblag 5:00 PM Resovia Rzeszów Resovia
  Skra Czesto. Skra Czestochowa 6:30 PM GKS Katowice GKS Katowice
  Bytovia Bytow Bytovia Bytow 7:00 PM Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
Matchday 29 SV Eilendorf SV Eilendorf moved SC Borussia Freialdenhoven Freialdenhoven
  Hennef 05 FC Hennef 05 moved Victoria Arnoldsweiler Arnoldsweiler
  FC Düren 1.FC Düren moved Siegburger SV 04 Siegburger SV
  SV Breinig SV Breinig moved FC Huerth Huerth
  Wegberg-Beeck FC Wegberg-Beeck moved Sports association Deutz 05 SA Deutz 05
  BW Friesdorf FC BW Friesdorf moved SpVg Frechen 20 Frechen 20
  Spvg Wesseling Spvg Wesseling-Urfeld moved VfL Vichttal VfL Vichttal
  FC Pesch FC Pesch moved SC Fortuna Köln II Fortuna Köln II
Matchday 21 Pérez Zeledón Municipal Pérez Zeledón 10:00 PM La U Universitarios La U
  LD Alajuelense LD Alajuelense 10:00 PM Santos de Guápiles FC Santos FC
  AD San Carlos AD San Carlos 10:00 PM CS Herediano Herediano
  Guadalupe FC Guadalupe FC 10:00 PM ADR Jicaral ADR Jicaral
  Saprissa Deportivo Saprissa 10:00 PM Municipal Grecia Grecia
  Limón FC Limón FC 10:00 PM CS Cartaginés Cartaginés
Matchday 23 KF Ballkani KF Ballkani 5:00 PM KF Drenica KF Drenica
  SC Gjilani SC Gjilani 5:00 PM KF Trepca 89 KF Trepca 89
  FC Prishtina FC Prishtina 7:00 PM KF Ferizaj KF Ferizaj
Czech Republic Czech Republic 1:00 AM Austria Austria
  Finland Finland 4:00 PM Estonia Estonia
  Ecuador Ecuador 12:00 AM Nicaragua Nicaragua

Select date

Player birthdays

  • Cenk Tosun
    Date of birth: Jun 7, 1991  Turkey
    Position: Centre-Forward
    Market value: 12,00 mil. €
    Everton FC
    Age: 28 years

Coach birthdays