For using this site, please activate JavaScript.

Matches Jun 21, 2020

Matchday 33
FC St. Pauli FC St. Pauli 4:30 PM SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
 
SV Sandhausen SV Sandhausen 4:30 PM SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 4:30 PM SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
 
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 4:30 PM Holstein Kiel Holstein Kiel
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 4:30 PM VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
VfL Bochum VfL Bochum 4:30 PM SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 4:30 PM Arminia Bielefeld Arm. Bielefeld
 
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 4:30 PM Hamburger SV Hamburger SV
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 4:30 PM Hannover 96 Hannover 96
Matchday 28
RB Salzburg Red Bull Salzburg 6:00 PM Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
Rapid Vienna Rapid Vienna 6:00 PM TSV Hartberg TSV Hartberg
 
Sturm Graz SK Sturm Graz 8:30 PM LASK LASK
Matchday 23 Arsenal Tula Arsenal Tula 1:00 AM Spartak Moscow Spartak Moscow
  CSKA Moscow CSKA Moscow 1:00 AM Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 1:00 AM FK Orenburg Orenburg
  Krasnodar FK Krasnodar 1:00 AM Dinamo Moscow Dinamo Moscow
  Sochi FC Sochi 1:00 AM FK Rostov Rostov
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 1:00 AM Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Ural Ural Yekaterinburg 1:00 AM Rubin Kazan Rubin Kazan
  Ufa FK Ufa 1:00 AM FK Tambov Tambov
Matchday 28 Konyaspor Konyaspor 1:00 AM Sivasspor Sivasspor
 
Antalyaspor Antalyaspor 1:00 AM Caykur Rizespor C. Rizespor
 
Ankaragücü MKE Ankaragücü 1:00 AM Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
 
Kayserispor Kayserispor 1:00 AM Genclerbirligi Ankara Genclerbirligi
  Denizlispor Denizlispor 1:00 AM Besiktas JK Besiktas
 
Galatasaray Galatasaray SK 1:00 AM Gaziantep FK Gaziantep FK
 
Kasimpasa Kasimpasa 1:00 AM Fenerbahce SK Fenerbahce
  Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 1:00 AM Göztepe Göztepe
  Alanyaspor Alanyaspor 1:00 AM Trabzonspor Trabzonspor
Matchday 31 Kaposvár Kaposvári Rákóczi FC 8:00 PM Kisvárda FC Kisvárda
  Debrecen Debreceni VSC 10:05 PM Diósgyőri VTK Diósgyőr
Matchday 17 Atlanta United Atlanta United FC 12:30 AM Philadelphia Union Philadelphia
  Montreal Impact Montreal Impact 2:00 AM Los Angeles FC Los Angeles FC
  Cincinnati FC Cincinnati 2:30 AM New York City FC NYCFC
  Revolution New England Revolution 2:30 AM Orlando City SC Orlando City SC
  Columbus Crew Columbus Crew SC 2:30 AM D.C. United D.C. United
  Inter Miami CF Inter Miami CF 3:00 AM Chicago Fire FC Chicago Fire
  FC Dallas FC Dallas 3:30 AM Minnesota United FC Minnesota Utd.
  Colorado Colorado Rapids 4:00 AM Toronto FC Toronto FC
  Kansas Sporting Kansas City 4:00 AM Vancouver Whitecaps FC Vancouver
  Salt Lake Real Salt Lake City 5:00 AM Houston Dynamo Houston
  Quakes San Jose Earthquakes 5:00 AM Nashville SC Nashville SC
  LA Galaxy Los Angeles Galaxy 10:00 PM Seattle Sounders FC Sounders FC
Matchday 18 Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 12:00 PM Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 12:00 PM Kashima Antlers Kashima Antlers
  Vissel Kobe Vissel Kobe 12:00 PM Nagoya Grampus Nagoya Grampus
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 12:00 PM Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 1:00 PM Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
Matchday 21 Machida Zelvia Machida Zelvia 12:00 PM Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 12:00 PM Ehime FC Ehime FC
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 12:00 PM Albirex Niigata Albirex Niigata
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 12:00 PM Omiya Ardija Omiya Ardija
Matchday 14 Fukushima Utd. Fukushima United 7:00 AM FC Imabari FC Imabari
  Gainare Tottori Gainare Tottori 8:00 AM Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
  Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto 10:00 AM Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 10:00 AM Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  Nagano Parceiro Nagano Parceiro 11:00 AM Blaublitz Akita Blaublitz Akita
Matchday 2 Fjölnir Fjölnir Reykjavík 7:45 PM Stjarnan Gardabaer Stjarnan
  Fylkir Fylkir Reykjavík 10:15 PM Breidablik Kópavogur Breidablik
Matchday 1 Arte. Wakayama Arterivo Wakayama 8:00 AM Lagend Shiga Lagend Shiga
Matchday 14 Belshina Belshina Bobruisk 1:00 AM BATE Borisov BATE Borisov
  Vitebsk FK Vitebsk 1:00 AM FK Minsk FK Minsk
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 1:00 AM Rukh Brest Rukh
Matchday 5 Gangneung City Gangneung City 1:00 PM Gyeongju Citizen Gyeongju Citi.
Matchday 8 Incheon Utd. Incheon United 1:00 AM Busan IPark Busan IPark
  Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors 1:00 AM Gwangju FC Gwangju FC
  Daegu FC Daegu FC 1:00 AM Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
Matchday 7 Gyeongnam FC Gyeongnam FC 12:00 PM Bucheon FC 1995 Bucheon FC
  Suwon FC Suwon FC 1:00 PM FC Anyang FC Anyang
Matchday 13 Richmond Kicker Richmond Kickers moved Greenville Triumph SC Greenville
  Red Wolves Chattanooga Red Wolves SC moved New England Revolution II Revolution II
  Tormenta FC South Georgia Tormenta FC moved FC Tucson FC Tucson
  Forward Madison Forward Madison FC moved Toronto FC II Toronto FC II
Matchday 2 Pärnu JK Pärnu Jalgpalliklubi 1:00 PM Kohtla-Järve JK Järve JK Järve
Matchday 7 JK Tammeka U21 Jalgpallikool Tammeka U21 1:00 PM JK Vändra Vaprus Vändra Vaprus
  FCI Levadia U21 FCI Levadia U21 1:00 PM Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
  Nomme United FC Nomme United 1:00 PM Kohtla-Järve JK Järve JK Järve
Matchday 12 FC Flora U21 FC Flora Tallinn U21 1:00 PM Jalgpallikool Tammeka U21 JK Tammeka U21
Matchday 4 FC Helios Voru FC Helios Voru 4:00 PM Keila JK Keila JK
Matchday 5 JK Welco Tartu JK Welco 4:00 PM Kalju FC U21 Kalju FC U21
  Keila JK Keila JK 4:00 PM Viimsi JK Viimsi JK
Matchday 9 Kalev U21 Kalev Tallinn U21 4:00 PM Kalju FC U21 Kalju FC U21
Matchday 13 Läänemaa JK Läänemaa JK Haapsalu 4:00 PM Viimsi JK Viimsi JK
Matchday 14 Sagaing Utd. Sagaing United 1:00 AM Southern Myanmar FC S. Myanmar FC
  Rakhine Utd. Rakhine United FC 1:00 AM Hantharwady United FC Hantharwady U.
  Magwe FC Magwe FC 1:00 AM Ayeyawady United Ayeyawady Utd.
Matchday 15 Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC moved Police Tero FC Police Tero FC
  Rayong FC Rayong FC moved True Bangkok United Bangkok Utd.
  PT Prachuap FC PT Prachuap FC moved Buriram United Buriram Utd.
  Sukhothai FC Sukhothai FC moved Chonburi FC Chonburi FC
Matchday 13 LC Sailors Lion City Sailors moved Tampines Rovers Tampines Rovers
Matchday 30 Gümüshanespor Gümüshanespor 1:00 AM Zonguldak Kömürspor Z. Kömürspor
  Samsunspor Samsunspor 1:00 AM Hekimoglu Trabzon Hekimoglu
  Pendikspor Pendikspor 1:00 AM Sancaktepe Futbol Kulübü Sancaktepe FK
  1922 Konya 1922 Konyaspor 1:00 AM Hacettepe Spor Hacettepe
  Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor 1:00 AM Amed SK Amed SK
  BAK FK Baskent Akademi FK 1:00 AM Inegölspor Inegölspor
  Tarsus IY Tarsus Idman Yurdu 1:00 AM Kirklarelispor Kirklarelispor
  Sariyer Sariyer 1:00 AM Sanliurfaspor Sanliurfaspor
  Manisa FK Manisa Futbol Kulübü 1:00 PM Corum Futbol Kulübü Corum FK
  Usak Spor AS Usak Spor AS 1:00 AM Kirsehir Belediye Spor Kirsehir Bld
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor 1:00 AM Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
  Ankara Demir Ankara Demirspor 1:00 AM Tuzlaspor Tuzlaspor
  Ergene Velimese Ergene Velimese Spor 1:00 AM Bandirmaspor Bandirmaspor
  Van Spor FK Van Spor FK 1:00 AM GMG Kastamonuspor GMG Kastamonu
  Sivas Belediye Sivas Belediye Spor 1:00 AM Elazigspor Elazigspor
  Etimesgut Bld Etimesgut Belediyespor 1:00 AM Bayburt Özel Idare Spor Bayburt Idare
  BB Bodrumspor Bodrum Belediyesi Bodrumspor 1:00 AM Kardemir Karabükspor Karabükspor
  Eyüpspor Eyüpspor 1:00 AM Sakaryaspor Sakaryaspor
Matchday 28 Gil Vicente Gil Vicente FC 11:00 PM Desportivo Aves Desportivo Aves
Matchday 29 Boluspor Boluspor 1:00 AM Altinordu FK Altinordu
  Adana Demirspor Adana Demirspor 1:00 AM Osmanlispor FK Osmanlispor
  Balikesirspor Balikesirspor 1:00 AM Menemen Spor Menemen Spor
  Altay SK Altay SK 1:00 AM Akhisarspor Akhisarspor
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 1:00 AM Eskisehirspor Eskisehirspor
  Keciörengücü Keciörengücü 1:00 AM Bursaspor Bursaspor
  Istanbulspor Istanbulspor 1:00 AM Hatayspor Hatayspor
  Ümraniyespor Ümraniyespor 1:00 AM Fatih Karagümrük Karagümrük
  Giresunspor Giresunspor 1:00 AM Adanaspor Adanaspor
Matchday 3 Bodø/Glimt FK Bodø/Glimt 7:00 PM FK Haugesund Haugesund
Matchday 4 Mjøndalen Mjøndalen IF 7:00 PM Sarpsborg 08 FF Sarpsborg 08
Matchday 9 SK Brann SK Brann 9:30 PM Viking Stavanger Viking FK
Matchday 18 Molde FK Molde FK 5:00 PM Mjøndalen IF Mjøndalen
Matchday 19 Strømsgodset Strømsgodset IF 7:00 PM Odds BK Odds BK
Matchday 20 Vålerenga Vålerenga Fotball 7:00 PM Stabæk Fotball Stabæk Fotball
Matchday 22 Sandefjord Sandefjord Fotball 7:00 PM IK Start Start
Matchday 12 KFUM Oslo KFUM-Kameratene Oslo moved Lillestrøm SK Lillestrøm SK
  Øygarden FK Øygarden FK moved Tromsø IL Tromsø IL
  Sogndal IL Sogndal IL moved Sandnes Ulf Sandnes Ulf
  Asane Fotball Asane Fotball moved Raufoss IL Raufoss IL
  HamKam Hamarkameratene moved Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa
  Stjördals B. Stjördals Blink IL moved Grorud IL Grorud IL
  FK Jerv FK Jerv moved Kongsvinger IL Kongsvinger
  Strømmen IF Strømmen IF moved Ranheim IL Ranheim IL
Matchday 27 GKS Tychy GKS Tychy 1:40 PM Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie
  Warta Poznan Warta Poznan 4:00 PM Sandecja Nowy Sacz Sandecja
  GKS Belchatow GKS Belchatow 4:00 PM Stal Mielec Stal Mielec
  Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 4:10 PM Wigry Suwalki Wigry Suwalki
  Resovia Resovia Rzeszów 2:05 PM Stal Rzeszow Stal Rzeszow
  Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 4:00 PM Gornik Leczna Gornik Leczna
  Blekitni Blekitni Stargard 5:00 PM Pogon Siedlce Pogon Siedlce
  GKS Katowice GKS Katowice 7:00 PM Garbarnia Krakow Garbarnia
  Bytovia Bytow Bytovia Bytow 7:00 PM Olimpia Elblag Olimpia Elblag
  Widzew Lodz Widzew Lodz 8:10 PM Lech Poznan II Lech Poznan II
Matchday 30 Artvin Hopaspor Artvin Hopaspor 1:00 AM Sile Yildizspor Sile Yildizspor
  Kizilcabölük Kizilcabölükspor 1:00 AM 24 Erzincanspor 24 Erzincanspor
  Tokatspor Tokatspor 1:00 AM Erzin Spor Erzin Spor
  Sultanbeyli Bld Sultanbeyli Belediye Spor 1:00 AM Cankaya FK Cankaya FK
  Serik Belediye Serik Belediyespor 1:00 AM Silivrispor Silivrispor
  Karaköprü Bld Karaköprü Belediye Spor 1:00 AM Düzce Spor Düzce Spor
  Yomra Spor Yomra Spor 1:00 AM 68 Aksaray Belediye Spor 68 Aksaray Bld
  Catalcaspor Catalcaspor 1:00 PM Manisaspor Manisaspor
  52 Orduspor FK 52 Orduspor FK 2:30 PM 1928 Bucaspor 1928 Bucaspor
  Turgutluspor Turgutluspor 1:00 AM Büyükcekmece Tepecik Spor Tepecik Spor
  Elazig Bld FK Elazig Belediye Spor FK 1:00 AM 1877 Alemdag Spor 1877 Alemdag
  Cizre Spor Cizre Spor 1:00 AM Kozan Spor FK Kozan Spor FK
  Agri 1970 Spor Agri 1970 Spor 1:00 AM Fatsa Belediyespor Fatsa Belediye
  Fethiyespor Fethiyespor 1:00 AM Karsiyaka Karsiyaka
  Kocaelispor Kocaelispor 1:00 AM Kemerspor 2003 Kemerspor 2003
  Bld Derince Belediye Derince Spor 1:00 AM Ofspor Ofspor
  Payasspor Payasspor 1:00 AM Erbaaspor Erbaaspor
  Nevsehir Bld Nevsehir Belediye Spor 1:00 AM Nazilli Belediyespor Nazilli Bld.
  Modafen Modafen 1:00 AM 1954 Kelkit Belediyespor 1954 Kelkit Bld
  M.Yesilyurt Bld Malatya Yesilyurt Belediyespor 1:00 AM Muglaspor Muglaspor
  Gölcükspor Gölcükspor 1:00 AM Yozgatspor 1959 FK Yozgatspor 1959
  Diyarbekir Spor Diyarbekir Spor 1:00 AM Darica Genclerbirligi Darica GB
  Karacabey Bld Karacabey Belediye Spor 1:00 AM Altindag Belediye Spor Altindag Bld
  Pazarspor Pazarspor 1:00 AM Somaspor Somaspor
  Osmaniyespor FK Osmaniyespor Futbol Kulübü 1:00 PM Bayrampasa Spor Bayrampasa
  Adivar SK Halide Edip Adivarspor 1:30 PM Batman Petrolspor Batman Petrol
Group A USA U20 United States U20 1:00 AM St. Kitts and Nevis U20 St. Kitts U20
  Costa Rica U20 Costa Rica U20 1:00 AM Jamaica U20 Jamaica U20
Group B El Salvador U20 El Salvador U20 1:00 AM Canada U20 Canada U20
  Mexico U20 Mexico U20 1:00 AM Aruba U20 Aruba U20
Group A Uruguay Uruguay 1:00 AM Chile Chile
Group B Colombia Colombia 1:00 AM Peru Peru
Matchday 9 Taiwan Steel Taiwan Steel 10:00 AM Taiwan Power Company Taiwan Power
  Taipei Tatung Taipei City Tatung 10:00 AM Taipei Red Lions Taipei R. Lions
  NTUPES National Taiwan University of PE & Sports 10:00 AM Ming Chuan University Ming Chuan Univ
  Hang Yuen Hang Yuen 10:00 AM Taichung Futuro Taichung Futuro
Matchday 14 Neftchi Neftchi Kochkor-Ata 1:00 AM FK Ilbirs Bishkek Ilbirs Bishkek
  Alga Bishkek Alga Bishkek 1:00 AM FK Kara-Balta Kara-Balta
  AB Argir AB Argir 1:00 AM ÍF Fuglafjördur ÍF Fuglafjördur
  TB Tvöroyri TB Tvöroyri 1:00 AM Skála IF Skála IF
  Víkingur Göta Víkingur Göta 1:00 AM EB/Streymur EB/Streymur
  HB Tórshavn HB Tórshavn 1:00 AM B36 Tórshavn B36 Tórshavn
  KÍ Klaksvík KÍ Klaksvík 1:00 AM NSÍ Runavík NSÍ Runavík

Select date

Player birthdays

  • Alfredo Morelos
    Date of birth: Jun 21, 1996  Colombia
    Position: Centre-Forward
    Market value: 12,00 mil. €
    Rangers FC
    Age: 24 years

Coach birthdays