For using this site, please activate JavaScript.

Sigurdur Heidar Höskuldsson

Date of birth/Age: May 15, 1985 (35)

Citizenship: Iceland Iceland

Appointed: Jul 1, 2019

Contract until: -

Avg. term as coach : 1,33 Years

Preferred formation : 4-2-3-1

Sigurdur Heidar Höskuldsson
Leiknir Reykjavík
Leiknir Manager
Iceland Lengjudeild
Appointed: Jul 1, 2019

Personal Details

Name in Home Country /
Full Name:
Sigurður Heiðar Höskuldsson
Date of Birth: May 15, 1985
Age: 35
Citizenship: Iceland  Iceland
Avg. term as coach: 1,33 Years
Preferred formation: 4-2-3-1

History

This is an overview of the career of a manager.

wappenClubAppointedIn charge untilPositionMatchesPPM
Leiknir Reykjavík19/20 (Jul 1, 2019) expected - Manager381,84
Transfer history as a player

This page displays all transfers for the selected player. Alongside the date of the transfer, the clubs involved and the transfer fee, it also displays the market value of the player at the time of the transfer.

Season Date Left Joined MV Fee  
19/20 Jul 1, 2019 KB Breidholt Retired - -
18/19 Mar 18, 2019 Career break KB Breidholt - -
15/16 Jan 1, 2016 Lettir Career break - -
15/16 Jul 16, 2015 KFG Gardabaer Lettir - Free transfer
14/15 Apr 17, 2015 Vaengir Jupiters KFG Gardabaer - Free transfer
13/14 May 16, 2014 ÍR Reykjavík Vaengir Jupiters - Free transfer
12/13 Apr 12, 2013 Lettir ÍR Reykjavík - ?
11/12 Mar 21, 2012 IH Hafnarfjördur Lettir - ?
10/11 Apr 30, 2011 Ymir Kopavogur IH Hafnarfjördur - ?
09/10 Jul 31, 2009 ÍR Reykjavík Ymir Kopavogur - ?
Total transfer fees: 0