Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 25 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
PRSD | 2:3 | DinVl | ||
Thu
Apr 14, 2022
- 1:00 PM
|
||||
Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 18' | |||
0:2 | 36' | |||
0:3 | 41' | |||
51' | 1:3 | |||
56' | 2:3 | |||
FKS | 0:1 | Bryans | ||
Sat
Apr 16, 2022
- 11:00 AM
|
||||
561 · Igor Kaplenkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 26' | |||
90+4' | ||||
90+4' | ||||
Khimki | 1:1 | Ryazan | ||
Sat
Apr 16, 2022
- 12:00 PM
|
||||
100 · Mikhail Taran | ||||
Course of play | ||||
24' | 1:0 | |||
67' | ||||
1:1 | 90' | |||
Strogi | 4:2 | Salyut | ||
Sat
Apr 16, 2022
- 12:00 PM
|
||||
70 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 8' | |||
35' | ||||
48' | 1:1 | |||
61' | 2:1 | |||
62' | 3:1 | |||
3:2 | 65' | |||
89' | 4:2 | |||
Zenit | 1:1 | MetVid | ||
Sat
Apr 16, 2022
- 1:00 PM
|
||||
Daniil Shemetov | ||||
Course of play | ||||
47' | 1:0 | |||
75' | ||||
84' | ||||
1:1 | 84' | |||
FakelM | 2:0 | Znamya | ||
Sat
Apr 16, 2022
- 1:00 PM
|
||||
100 · Aleksey Koltunov | ||||
Course of play | ||||
64' | 1:0 | |||
86' | 2:0 | |||
Tula-2 | 1:1 | Kvant | ||
Sat
Apr 16, 2022
- 1:00 PM
|
||||
85 · Aleksandr Anufriev | ||||
Course of play | ||||
45+3' | 1:0 | |||
1:1 | 49' | |||
Saturn | 0:2 | Sakhal | ||
Sat
Apr 16, 2022
- 2:00 PM
|
||||
210 · Evgeni Kudryashov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 35' | |||
80' | ||||
80' | ||||
0:2 | 90+5' | |||
Rodina | 6:2 | AVGD | ||
Sat
Apr 16, 2022
- 3:00 PM
|
||||
124 · Stanislav Isaev | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
1:1 | 15' | |||
33' | 2:1 | |||
71' | 3:1 | |||
81' | 4:1 | |||
4:2 | 85' | |||
90+2' | 5:2 | |||
90+5' | 6:2 | |||
Kaluga | 5:0 | Kolomn | ||
Sat
Apr 16, 2022
- 4:00 PM
|
||||
230 · Yuri Karpov | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
20' | 2:0 | |||
62' | 3:0 | |||
70' | ||||
80' | 4:0 | |||
85' | 5:0 | |||
SKA-2 | 0:1 | Sokol | ||
Sun
Apr 17, 2022
- 9:00 AM
|
||||
202 · Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 46' | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rodina Moscow | 23 | 46 | 30 | |
2 | Sokol Saratov | 23 | 36 | 25 | |
3 | Dinamo Bryansk | 23 | 31 | 24 | |
4 | Strogino Moscow | 23 | 20 | 23 | |
5 | Salyut Belgorod | 23 | 12 | 20 | |
6 | Dinamo Vlad. | 23 | 23 | 19 | |
7 | FK Saransk | 23 | 24 | 17 | |
8 | Khimki 2 | 23 | 8 | 13 | |
9 | SKA Khabarovsk2 | 23 | 4 | 13 | |
10 | FK Ryazan | 23 | 7 | 10 | |
11 | Peresvet | 23 | -2 | 9 | |
12 | Avangard Kursk | 23 | -7 | 8 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal-2 Tula | 23 | -11 | 20 | |
2 | Zenit Penza | 23 | -12 | 20 | |
3 | Kvant Obninsk | 23 | -13 | 19 | |
4 | Sakhalin | 23 | -25 | 19 | |
5 | Saturn Ramenskoe | 23 | -1 | 18 | |
6 | Znamya Noginsk | 23 | -23 | 17 | |
7 | FK Kaluga | 23 | -6 | 12 | |
8 | Fakel-M | 23 | -38 | 12 | |
9 | Kolomna | 23 | -33 | 12 | |
10 | Metallurg Vidn. | 23 | -40 | 8 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...