3 Liga - Group IV
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 470
- Foreigners: 45 Players 9.6%
- ø-Market value: €1k
- ø-Age: 24.0
Matchday 25 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(6.) Lagow | 0:3 | Podlas (9.) | ||
Sat
Apr 22, 2023
|
(1.) Wieczy | 2:1 | Wiaz (16.) | ||
Sat
Apr 22, 2023
- 12:00 PM
|
||||
900 · Slawomir Smaczny | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
1:1 | 50' | |||
58' | 2:1 | |||
(5.) KSZO | 4:2 | Wisla (17.) | ||
Sat
Apr 22, 2023
- 4:00 PM
|
||||
800 · Gerard Gawron | ||||
Course of play | ||||
29' | 1:0 | |||
61' | 2:0 | |||
2:1 | 64' | |||
74' | 3:1 | |||
3:2 | 77' | |||
88' | 4:2 | |||
(8.) Czarni | 2:1 | Orleta (7.) | ||
Sat
Apr 22, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Marek Kulczyk | ||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
1:1 | 9' | |||
49' | 2:1 | |||
(3.) Avia S | 0:2 | StalWo (2.) | ||
Sat
Apr 22, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Mateusz Jenda | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
30' | ||||
0:2 | 39' | |||
(14.) Chelm | 1:1 | Unia T (13.) | ||
Sat
Apr 22, 2023
- 5:00 PM
|
||||
500 · Rafal Szydelko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 25' | |||
58' | 1:1 | |||
(10.) Wislok | 1:0 | Cracov (4.) | ||
Sat
Apr 22, 2023
- 5:00 PM
|
||||
350 · Daniel Kruczynski | ||||
Course of play | ||||
35' | 1:0 | |||
(12.) Korona | 3:2 | Lublin (18.) | ||
Sun
Apr 23, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Michal Bobrek | ||||
Course of play | ||||
55' | 1:0 | |||
66' | 2:0 | |||
2:1 | 72' | |||
90' | 3:1 | |||
3:2 | 90+2' | |||
(15.) Podhal | 4:1 | Sokol (11.) | ||
Sun
Apr 23, 2023
- 5:00 PM
|
||||
200 · Michal Ficinski | ||||
Course of play | ||||
43' | 1:0 | |||
48' | 2:0 | |||
50' | 3:0 | |||
54' | 4:0 | |||
4:1 | 74' | |||
Table 3 Liga - Group IV 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Wieczysta | 25 | 34 | 53 | |
2 | Stalowa Wola | 25 | 20 | 52 | |
3 | Avia Swidnik | 25 | 16 | 45 | |
4 | Cracovia II | 25 | 26 | 43 | |
5 | KSZO Ostrowiec | 25 | 18 | 42 | |
6 | Czarni Polaniec | 25 | -6 | 37 | |
7 | LKS Lagow | 25 | -9 | 37 | |
8 | Podlasie B.P. | 25 | 5 | 36 | |
9 | Orleta R.P. | 25 | -3 | 36 | |
10 | Wisloka Debica | 25 | 4 | 36 | |
11 | Korona Kielce II | 25 | 12 | 33 | |
12 | NKP Podhale | 25 | -4 | 30 | |
13 | Sokol Sieniawa | 25 | -15 | 30 | |
14 | Unia Tarnow | 25 | -22 | 30 | |
15 | Chelmianka | 25 | -1 | 29 | |
16 | KS Wiazownica | 25 | -17 | 23 | |
17 | Wisla Sand. | 25 | -29 | 21 | |
18 | Lublinianka | 25 | -29 | 17 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...